نگاهی گذرا به مهم ترین اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت
بسته ویژه خبری و گزيده اي مهم از اخبار اهل سنت کشور در هفته ای که گذشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شواری برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور تهیه و در قالب یک بسته ویژه خبری تنظیم گردیده است؛ در این بسته شاهد بخش هایی مهم از این اخبار هستیم.

در طول هفته ممکن است به علت مشغله های کاری و غیر کاری از اخبار مهم پیرامون خود و جامعه مخاطبمان بی خبر باشیم، روابط عمومی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در راستای احترام به مخاطبین خود و همچنین تولید محصولات مختلف و ویژه ی خبری جهت دسترسی آسان و سریع مخاطبین به مهم ترین عناوین خبری هفته تصمیم به تهیه ی بسته ی ویژه خبری و گزیده ای مهم از اخبار اهل سنت کشور در انتهای هر هفته، گرفته است که به نظر می رسد مخاطبین محترمی که در طول هفته نتوانسته اند اخبار را دنبال کنند، می توانند با مطالعه این بسته مختصر و مفید از اخبار اهل سنت کشور با خبر شوند.

روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و یک سیزدهم آبان دیگر گذشت و پیرامون آن خبرهایی شکل گرفت و گفته و شنیده شد.

مناطق قومی و اهل سنت نشین کشور نیز از این رویداد بزرگ ملی و در بعدی بزرگ تر در این رویداد جهانی سا از پا نشناخته و با حضور گسترده در تجمعات و راهپیمایی های عظیمی انزجار خود از استکبار جهانی، به خصوص آمریکای جنایتکار را به جهانیان گوشزد کرده و بر مبارزه با استکبار و صهیونیزم جهانی تاکید کردند.

اولین خبر مهم بسته ویژه خبری این هفته ما مربوط به سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی یک روز پیش از سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است.

ایشان خطاب به جوانان و دانش آموزان و دانشجویان حاضر در این دیدار گفتند: مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه‌ای ندارد چون قطعا هیچ امتیازی نمی‌دهند.

خبر مهم بعدی ما به برگزاری سی و چهارمین نشست شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در محل دبیرخانه این شورا در تهران اشاره دارد.

هفته گذشته پنجمین نشست دور چهارم فعالیت شورا و سی و چهارمین نشست ادوار شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در سالن جلسات حوزه دبیر شورا برگزار گردید.

سومین خبر مهم بسته خبری ما به یک خطبه نماز جمعه اشاره دارد و از زبان مولوی شهنوازی امام جمعه اهل سنت خاش گفته است: هیچ گاه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد.

کنفرانس وحدت اسلامی نقش مهمی در خنثی سازی توطئه‌های دشمن دارد، عنوان خبر بعدی مهم هفته گذشته است که از زبان مولوی حبیب الرحمن مطهری مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت شهرستان خواف جاری شده است.

ماموستا ملا احمد شیخی امام جمعه ثلاث باباجانی استان کرمانشاه در یک گفتگوی نسبتا کوتاه ۱۳آبان را روزی تاریخی در تاریخ انقلاب اسلامی دانسته و گفته است: راهپیمایی این روز نماد آزادی‌خواهی و استکبارستیزی ملت مقاوم و قهرمان ایران است.

خبر مهم بعدی بسته ویژه خبری ما به گفتگوی مولوی سید احمد عبداللهی با خبرنگار ما با پرداخته است.

وی با گرامیداشت سالروز ۱۳ آبان اظهار داشته است: روز ۱۳ آبان که به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده، در حقیقت روز رسوایی و ذلت آمریکا است چون با اشغال سفارت توسط دانشجویان در سال ۱۳۵۸ ابهت ظاهری آمریکا در بین ملت ها شکسته شد.

ماموستا سراج الدین محمدی مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه درهمایش سیره نبوی در این شهر اظهار داشته است: اسلام دین صلح و رحمت است.

ماموستا سراج الدین محمدی مدرس مدارس علوم دینی اهل سنت ارومیه درهمایش سیره نبوی گفته است: اسلام دین صلح و رحمت است و سیره نبی مکرم اسلام الگویی برای تمامی مسلمانان است الگویی که می تواند جامعه اسلامی را به سوی روشنایی و پیروزی سوق دهد.

آخرین خبر مهم بسته ویژه این هفته متعلق به خطبه های نمازجمعه هفته گذشته (۹۸/۸/۱۰) است که مطالعه و اطلاع از محتوای آن خالی از لطف نیست.

.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست