۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » دفتر كرمانشاه » مصاحبه و گفتگو
  • شناسه : 33602
  • ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
 هرگونه اغتشاش و تخریب اموال عمومی از دیدگاه اهل سنت مردود است
 هرگونه اغتشاش و تخریب اموال عمومی از دیدگاه اهل سنت مردود است
ماموستا قادری:

 هرگونه اغتشاش و تخریب اموال عمومی از دیدگاه اهل سنت مردود است

امام جمعه شهر پاوه با بیان اینکه هرگونه اغتشاش و تخریب اموال عمومی از دیدگاه ما مردود است، گفت: مردم پاوه در وقایع اخیر با اعتدال و عقلانیت رفتار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه به نقل از خبر گزاری تسنیم ماموستا قادر قادری در گفت‌وگو یی، با اشاره به اتفاقات اخیر اظهار داشت: در اصل ۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی اذن و اجازه داده شده که اگر تجمع مردم مخل نظم عمومی نباشند می‌توانند تجمع و ابراز عقیده نموده و مطالب خود را به حاکمیت بگویند ولی اغتشاش و ویرانی و آتش زدن و کشتن ممنوع و مردود است و مشکلی را حل نخواهد کرد.

امام‌ جمعه شهرستان پاوه با اشاره به اینکه هرگونه اغتشاش و تخریب اموال عمومی از دیدگاه ما مردود است گفت: طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی اعتراض منطقی پسندیده اما اغتشاش و کشتار و تخریب و بی‌احترامی به هیچ‌وجه مورد قبول نیست.

وی با بیان اینکه دشمنان و جهان استکبار در خارج و داخل در خیال‌ واهی خود برای ساقط کردن نظام برنامه‌هایی داشتند بیان کرد: اما مردم بصیر این خیال‌های خارجی و افکار فرصت‌طلب داخلی که درصدد به هم زدن نظام بودند را نقش بر‌آب کردند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی افزود: قرآن کریم به مسلمانان می‌فرماید: «واعدوا لهم ماستطعتم من قوه» باید همه شما در برابر دشمن آماده باشید و باید در برابر دشمن با برنامه‌ریزی و آگاهانه عمل کنیم.

وی عقلانیت مردم شهرستان پاوه را در قضایای اخیر ستودنی دانست و گفت: مردم پاوه در جریانات اخیر با اعتدال و عقلانیت حرکت کردند و مسئولان هم به هر شیوه ممکن برای حل مشکلات این مردم که ملتی باوفا هستند، گام بردارند.

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: هر چند در بعضی مناطق کردنشین چون کرمانشاه و سنندج اغتشاشاتی کوچک شکل گرفت، اما در جوانرود و مریوان به نسبت جمعیت این اغتشاشات بیشتر نمود داشت.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*