هر کس محبت اهل‌بیت در دل و جان او آمیخته نباشد ادعای مسلمانی او باطل است
شیخ محمد جمالی: بی‌تردید هر آنکه دریای محبت پیامبر (ص) در دل و جان او موج می‌زند، محبت فرزندان او نیز دل و جانش موج خواهد زد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ محمد جمالی امام‌جمعه اهل سنت کنگان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، ضمن اظهار تسلیت ایام جان‌سوز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا‌عبدالله‌الحسین علیه‌السلام، اعتقاد به محبت اهل‌بیت را نشانه ایمان عنوان کرد و گفت: هر کس خلاف این اصل معتقد باشد مسلمان نیست؛ بدین معنی که هر کس مدعی مسلمانی است باید حب پیامبر و آل‌پیامبر (ص)در دل‌وجان او سرشته و آمیخته باشد.
وی تأکید کرد: در حقیقت هر آنکه دریای محبت پیامبر در دل‌وجان او موج می‌زند، محبت فرزندان او نیز دل‌وجانش موج خواهد زد و هر کس بر این اصول معتقد نباشد در حصار اسلام قدم ننهاده و ادعای مسلمانی او باطل است.
جمالی امام حسین (ص) را نور عین و سبط رسول‌الله، فرزند امیرالمؤمنین و حضرت زهرا علیهم‌السلام دخت گرامی پیغمبر بیان کرد.
وی با اشاره به دلیل نهضت عاشورا گفت: شدت ظلم و جور و ناعدالتی در جامعه اسلامی دلیل روشن قیام و نهضت خونین اباعبدالله است و این حرکت سیدالشهدا در همین راستا و بر همین مبنا و برای احیای دین جدش بوده است.
وی اباعبدالله را سرور آزادگان جهان دانست و گفت: در شرایطی که یزید از امام حسین بیعت می‌خواست امام نپذیرفت و شهادت را برگزید. چراکه همچون حسین هرگز با همچون یزید بیعت نخواهد کرد.
امام‌جمعه اهل سنت در ادامه سخنان به وقایع تلخ و جان‌گداز روز عاشورا اشاره کرد و گفت: زمانی‌که حضرت عباس علیه‌السلام، اهل حرم و خصوصاً اطفال و کودکان خردسال را در تشنگی دید از برادر خود اجازه گرفت و به شریعه فرات زد تا آب بیاورد.
شیخ جمالی یادآور شد: علی‌رغم کمین دشمنان، عباس به فرات رسید و باوجوداینکه بسیار تشنه بود مشت پر آب خود را بر روی آب ریخت و به خاطر تشنگی امام و اهل حرم از آن آب ننوشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست