۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار بين الملل
  • شناسه : 29483
  • ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
هشدار اتحادیه علمای مسلمان عراق درباره دروغ پراکنی‌های آمریکایی
هشدار اتحادیه علمای مسلمان عراق درباره دروغ پراکنی‌های آمریکایی
بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:

هشدار اتحادیه علمای مسلمان عراق درباره دروغ پراکنی‌های آمریکایی

رئیس اتحادیه علمای مسلمان عراق درباره دروغ پراکنی‌ها و فتنه های آمریکایی علیه ایران در تظاهرات مردمی عراق، هشدار داد.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، جبار المعموری، رئیس اتحادیه علمای مسلمان عراق در دیاله، شایعه‌سازی‌ها و دروغ پراکنی‌های مغرضانه در تظاهرات مردمی عراق علیه ایران را مردود خواند.

وی ضمن اعلام حمایت این اتحادیه از تظاهرات مسالمت‌آمیز برای مطالبه حقوق مشروع ملت عراق گفت: اشتباهات دولت‌های عراق از سال ۲۰۰۳ تاکنون، موجب پدید آمدن جنبش اعتراضی کنونی در سراسر عراق شده است.

المعموری افزود: ایران کشور اسلامی همسایه عراق است که موضع آن در حمایت از ما در جریان حوادث ژوئن ۲۰۱۴ به دنبال تسلط داعش بر مناطق وسیعی از کشور، مشهود بوده است.

وی تاکید کرد توطئه‌ها برای اقدام شیطنت آمیز علیه ایران از طریق دروغ پراکنی و شایعه‌سازی در جریان تظاهرات در عراق و از طریق شبکه‌های اجتماعی کاملا مردود است و حاصل توطئه‌های آمریکا و اسرائیل با حمایت مالی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس است.

المعموری تصریح کرد بیش از یکصد پایگاه در شبکه‌های اجتماعی رصد شده که معترضان را به حمله به جمهوری اسلامی تحریک و به دروغ ادعا می‌کنند که ایران در امور عراق دخالت می‌کند.

بنا به تایید رئیس اتحادیه علمای مسلمان عراق، توطئه در عراق جریان دارد و هدف از آن نفوذ به تظاهرات مسالمت آمیز مردمی و پیشبرد آن به سمت شیطنت علیه ایران است، چیزی که هیچ عراقی قبول ندارد.

تعدادی از اغتشاشگران شامگاه یکشنبه در شهر مقدس کربلا و در اطراف کنسولگری ایران در این شهر دست به تحرکاتی علیه کنسولگری زدند.

گروه حمله‌کننده به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در کربلا، از پیروان فرقه صرخی (از مدعیان دروغین و وابسته به سرویس‌های بیگانه) بودند که از استان‌های بابل و الدیوانیه به کربلا منتقل شدند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*