امام جمعه اهل سنت گوده؛
هموطنانمان در سیستان و بلوچستان چشم انتظار کمک های مردم و مسئولین هستند
شیخ حسن بازدار: یکی از مهم‌ترین اهدافی که اسلام سعی در تحقق آن دارد ایجاد تقویت پیوند داخلی در میان جامعه ایمانی و مهار تنش‌ها و تشنج‌هایی است که ثبات آن را مورد تهدید قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسن بازدار امام‌جمعه اهل سنت گوده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد محمد رسول‌الله (ص‌)، امت اسلامی را امت واحد و برادر بیان کرد و گفت: پیامبر علیه الصلاه و السلام در حدیث صحیح فرمودند: مؤمنان در دوستی و مهربانی و عطوفت به یکدیگر مانند اعضای پیکر یک انسان‌اند؛ هرگاه عضوی رنجور و دردمند گردد اعضای دیگر هم رنجور و متأثر خواهد شد. بی‌شک محبوب‌ترین مردم نزد خدا کسی است که بیشترین نفع را برای مردم داشته باشد.
وی افزود: مؤمن نسبت به مؤمن مانند بنای استواری است که اجزای آن یکدیگر را استحکام می‌بخشند. یکی از مهم‌ترین اهدافی که اسلام سعی در تحقق آن دارد ایجاد تقویت پیوند داخلی در میان جامعه ایمانی و مهار تنش‌ها و تشنج‌هایی است که ثبات آن را مورد تهدید قرار می‌دهد.
عضو شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر بابیان اینکه مسلمانان همه با همدیگر برادرند و هیچ فرقی با یکدیگر ندارند، تصریح کرد: دین مبین اسلام مسلمانان را در ریسمان وحدت برادری و اتحاد ردیف کرده و همه آنها را در یک ساختمان قرار داده است هنگامی‌که مسلمانان بدین گونه‌اند چگونه اذیت و آزار و خسارت وارد نمودن به او جایز خواهد بود؟
خطیب جمعه یادآور شد: سید قطب می‌فرماید در طبیعت مؤمن همیاری و همکاری وجود دارد پشتیبان یکدیگر و مددکار هم هستند و همکاری آنان در کار نیک و جلوگیری از کار ناپسند است.
شیخ حسن بازدار با توجه به سیل ویرانگر هفته اخیر و خرابی خانه و کاشانه هم‌وطنانمان در سیستان و بلوچستان گفت: بارش‌های سنگین و سیلاب سبب وارد شدن خسارت‌های فراوانی به مردم سیستان و بلوچستان گردیده و با توجه به فقر و محرومیت شدید مردم این منطقه، دارایی بسیاری از آنان را آب برده و با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.
وی خطاب به نمازگزاران گفت: ضمن ابراز همدردی با مردم سیستان و بلوچستان هم‌وطنانمان چشم‌انتظار نگاه مهربان دولتمردان و مشارکت شما خیران و مردم نیک‌اندیش هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست