۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » دفتر كرمانشاه » مصاحبه و گفتگو
  • شناسه : 18029
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
واقعه کربلا آموزش عملی پایبندی به اعتقادات و ثبات اندیشه است
واقعه کربلا آموزش عملی پایبندی به اعتقادات و ثبات اندیشه است
پزشک اهل سنت کرمانشاهی:

واقعه کربلا آموزش عملی پایبندی به اعتقادات و ثبات اندیشه است

 حمید زردویی پزشک اهل سنت کرمانشاهی در گفتگویی اظهار داشت: عاشورا و کربلا مختص اهل تشیع و حتی اسلام نیست بنده این واقعه را آموزش عملی پایبندی به اعتقادات و ثبات اندیشه میدانم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،همدردی عاطفی و همنوایی روحی با عاشورا و شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش اختصاص به شیعیان ندارد. این مطلب حتی در میان اهل سنت نیز به مذهب خاص و گرایش ویژه محدود نمی شود، بلکه حالت فراگیر دارد. از این رو، اهل سنت بطور عموم از شهادت امام حسین علیه السلام و یارانش اظهار اندوه و حزن کرده و در عمل هم از فجایع کربلا اظهار نفرت و انزجار نموده اند. هرکس به شیوه ای به مولا اباعبدالله علیه السلام ارادت نشان میدهد. مداح با صدا، عالم با علم و شاعر هم با شعرش.به مناسبت نزدیک شدن به عاشورای حسینی و نقش واقعه کربلا در زندگی امروزی  حمید زردویی پزشک اهل سنت کرمانشاهی در گفتگویی اظهار داشت:سالهای سال در مورد واقعه کربلا گفتیم و نوشتیم، سروده ها سرودیم، روضه ها خواندیم، اشک ها ریختیم اما هرگز حق مطلب را ادا نکردیم.

وی اظهار داشت:عاشورا و کربلا مختص اهل تشیع و حتی اسلام نیست بنده این واقعه را آموزش عملی پایبندی به اعتقادات و ثبات اندیشه میدانم و این یکی از گمشده های بزرگ نسل امروز بشری خصوصا جوامع اسلامی است که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر زردویی تاکید کرد:امام حسین(ع) اولاد رسول الله (ص) و مورد وثوق و احترام دوران خود بود و چه بسا با مدارا و مماشات هرگز خود و خانواده اش دچار این همه مصیبت نمی شدند و هرگز هم مورد گله واقع نمی گردیدند.

وی تصریح کرد:آن حضرت با علم و آگاهی کامل از به شهادت رسیدن و دردسرها و مصیبت های اهل بیتش پس از این واقعه ،ذره ای از مقابله با ظلم و بی عدالتی عقب ننشستند .و اینها عین  آموزه های دینی ما هستند ای کاش به نسل امروزمان بفهمانیم  که اعتقادات و باورها و ایمانمان بازیچه و ملعبه نیستند، نمی توان مسلمان بود و ظلم قبول کرد ،نمیشود اهل قرآن بود شراب خورد ،نمیشود اهل نماز باشی و زنا کنی، نمیشود حج بجای آوری و نزول بخوری و…

دکتر زردویی گفت:ای کاش می گفتیم که آن حضرت جان و مال و خاندانش را فدا کرد تا قرآن و اعتقادش پایدار بماند، ای کاش می فهماندیم در مقابل باورها و مقدساتمان مسئولیم.

وی در ادامه افزود:فساد و فحشای امروز،، گرفتاری جوانان، دین گریزی آنان، از آن است که فلسفه قیام حسین بن علی(ع) را نشناخته ایم، ای کاش فرصتی بود تا بیشتر و گسترده تر می گفتیم و می نوشتیم.

این پزشک اهل سنت بیان داشت:خداوند به حق خون پاک سید جوانان اهل بهشت امام حسین(ع) و جد بزرگوارش سید المرسلین حضرت محمد مصطفی(ص) جوانانمان را از آفات و بلایا مصون بدارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*