جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه:
پیروان مذهب امام شافعی در طول تاریخ نشان داده اند که به همگرایی اجتماعی و حیات مسالمت آمیز با پیروان سایر مذاهب پایبند هستند
احمد محمدی در نشست تبیین و تقویت فقه اصیل اهل سنت گفت: پیروان مذهب امام شافعی در طول تاریخ نشان داده اند که به همگرایی اجتماعی و حیات مسالمت آمیز با پیروان سایر مذاهب پایبند هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه،نشست تبیین و تقویت فقه اصیل اهل سنت به همت حوزه فرهنگی هنری ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهر روانسر با حضور روحانیون و طلاب اهل سنت این شهرستان برگزار شد.در این نشست احمد محمدی جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه که به عنوان سخنران حضور داشت ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش اظهار داشت:بعد از ۱۲ قرن هنوز اسم مبارک امام شافعی بر سر زبان هاست و عملش راه گشایی تمام مسائل فقهی میباشد.
وی افزود:پیروان مذهب امام شافعی در طول تاریخ نشان داده اند که به همگرایی اجتماعی و حیات مسالمت آمیز با پیروان سایر مذاهب پایبند هستند و این امر می تواند پشتوانه ای برای آینده روشن یک جامعه اسلامی باشد.
جانشین دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تصریح کرد:اگر دیدگاه های معتدل و میانه رو امام شافعی و استنباط های وحدت بخش ایشان توسط علمای دین مورد توجه قرار گیرد عرصه برای گروه های تند رو تنگ می شود و نمی توانند در بین صفوف مردم و مسلمان رخنه کنند و باعث به وجود آمدن فتنه درجامعه شوند.
وی امام شافعی را از محبین اهل بیت پیامبر(ص) نامبرد و گفت:در ایران اسلامی زمینه برای ترویج افکار امام شافعی فراهم است زیرا نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افکار و اندیشه های وحدت بخش امام شافعی را می پسندد و هیچ مشکلی بین مذهب جعفری و شافعی وجود ندارد.
احمد محمدی در بخشی دیگر از سخنان خود بیان داشت:روحانیون اهل سنت و داعیان دین اگر هوشیار نباشند و احساس مسئولیت نکنند،یقین داشته باشند مرجعیت دینی به مرور زمان به دست کسانی خواهد افتاد که از بیرون هدایت می شوند و خروجی آن تفکر گروهک های تروریستی در کشورهای همسایه می شود.
وی با تاکید بر اینکه جامعه اهل سنت ایران اسلامی هر کسی را که اهل قبله باشد تکفیر نمی کند افزود:روحانیون اهل سنت باید حدود جهاد و عقیده را برای مردم بالا خص جوانان و نوجوانان تبیین نمایند و با علم روز پاسخگوی شبهات آنها باشند.
احمد محمدی در پایان با تاکید بر اینکه باید قدردان امنیت و آسایش موجود باشیم اظهار داشت:این آسایش و امنیت به لطف خدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری و برکت خون شهدا و ایثار و از خود گذشتگی همه نیروهای انتظامی و امنیتی بوجود آمده و در کنار این عزیزان نقش روحانیون چه اهل سنت و چه تشیع خیلی مهم و تاثیر گذار بوده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست