۞ امام خمینی (ره):
اگر مسلمین وحدت کلمه داشتند امکان نداشت اجانب بر آن تسلط پیدا بکنند.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ایران » دفتر هرمزگان
  • شناسه : 16601
  • ۰۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
  • منبع : خبرگزاری فارس
کشور با تروریسم اقتصادی مواجه است/لزوم استفاده بیشتر از بخش خصوصی
کشور با تروریسم اقتصادی مواجه است/لزوم استفاده بیشتر از بخش خصوصی
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

کشور با تروریسم اقتصادی مواجه است/لزوم استفاده بیشتر از بخش خصوصی

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه امروز با تروریسم اقتصادی مواجهیم، گفت دولتمردان در تحریم اقتصادی اجازه ندادند که چرخ‌های اقتصادی متوقف شود و بایستی از بخش خصوصی بیشتر استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز در خطبه‌های این هفته شهرستان با اشاره به آثار و برکات تقوا در جامعه، تقوا را کلید حل مشکلات جامعه دینی خواند و اظهار داشت: تقوا باعث مصونیت خانواده‌ها، جامعه و دستگاه‌های اداری و سیاسی می‌شود.

وی افزود: رشوه، آسیب اجتماعی و از گناهان کبیره‌ای است که دستگاه‌های اجرایی را تهدید می‌کند.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: در قرآن، تعابیر سختی برای رشوه گیرنده و رشوه دهنده دارد و رزق بایستی از راه حلال کسب شود.

حجت الاسلام عبادی زاده بیان داشت: لقمه حرام بنیان خانواده و جامعه را متلاشی می‌کند؛ ربا، گران‌فروشی، رشوه، کسب مال حرام از طریق خرید و فروش فروش مشروبات، سگ‌های تزئینی  و… نکوهش شده است.

وی ابراز داشت: خداوند در قرآن کریم، انسان‌ها رابه سبقت گرفتن در خیرات دعوت می‌کند، اما برخی در گناه بایکدیگر رقابت می‌گیرند.

خطیب جمعه بندرعباس گفت: دین مبین اسلام، معامله سگ را به رسمیت نمی‌شناسد و قاضی نمی‌تواند در این خصوص قضاوت کند، در روایت چنین آمده که فرشتگان به خانه‌هایی که در آن سگ وجود دارد وارد نمی‌شوند،

عبادی زاده بیان داشت:  قاضی اگر بخواهد پولی بگیرد و حکمی صادر کند و یا در دستگاه‌های اجرایی، برای انجام کاری پول به ناحق گرفته شود، رشوه است.

وی افزود: رشوه مالی است که به کسی و نهادی داده شود تا باطلی ثابت، و یا حقی ضایع شود.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه قانون نیز رشوه را منع کرده است، گفت: ماده ۶۵ قانون تعزیرات به موضوع جرم رشوه اشاره داشته است که بایستی پول برگردد و انفصال از شغل و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شود.

عبادی زاده خاطرنشان کرد: چرا این قانون که به صراحت آمده که بایستی اجرا شود، در دستگاه‌های اجرایی و… اجرا نمی‌شود؟ باید بررسی شودکه مشکل عدم اجرای این قانون کجاست.

وی بیان کرد: جشن عاطفه‌ها یکی از ابتکارات ارزشمند کمیته امداد است که با همت مردم در آستانه سال تحصیلی برای کمک به دانش آموزان بی‌بضاعت برگزار می‌شود و مردم بایستی در این حوزه برای آموزش آینده‌سازان مشارکت گسترده داشته باشند.

خطیب جمعه بندرعباس با اشاره به هشتم شهریورماه روز مبارزه با تروریسم و شهادت رجایی و باهنر و ۱۲ شهریور روز شهادت رئیس علی دلواری روز مبارزه با استعمار، گفت: ایران بیشترین آسیب را از تروریسم و از آغاز انقلاب تاکنون مواجه شده‌ است؛ رئیس جمهور و نخست وزیر و ۷۲ مسؤول کشور در یک روز به شهادت رسیده‌اند.

حجت الاسلام عبادی زاده با تاکید بر اینکه امروز با تروریسم اقتصادی مواجهیم، بیان داشت:  دولتمردان در تحریم اقتصادی اجازه ندادند که چرخ‌های اقتصادی متوقف شود و بایستی از بخش خصوصی بیشتر استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه در اقتصاد مقاومتی بایستی به صنعت چاپ توجه شود، بیان کرد: دراستان صنعت چاپ رضایتبخش نیست و بایستی ارتقای کیفیت داشته باشند.

خطیب جمعه بندرعاس ابراز داشت: نشریات استان در راستای حمایت از صنعتگران استان، از این صنعت حمایت کنند، باید برای چاپ و انتشار نشریات در استان برنامه‌ریزی شود.

عبادی زاده خاطرنشان کرد: جوانان، مخاطب بیانیه ای گام دوم رهبر معظم انقلاب هستند، همچنین دهه‌های آینده نیز متعلق به جوانان است از این رو ضروری است با تبیین وقایع گذشته، گسست ایجادشده بین نسل گذشته و نسل جوان را برطرف کرد.

وی با تاکید بر تبیین وقایع دفاع مقدس به جوانان امروزی گفت: بسیاری از تجربیات و مسائلی که نسل گذشته آزمودند را بایستی در اختیار جوانان امروز گذاشت.

امام جمعه بندرعباس ابراز داشت: از مردم و جوانان، رسانه‌ها و صداوسیما می‌خواهم که وقایع گذشته را نقل کنند.

عبادی زاده با تسلیت فرا رسیدن شهادت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: در ماه محرم باید شرایط متناسب برگزاری مراسمات برای محبان و ارادتمندان آن حضرت فراهم شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*