آئین دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی در مصلی وحدت گرگان
مراسم دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی در مصلی وحدت گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی با حضور رئیس مرکز اسلامی گلستان، مسئولین، علما و روحانیون تسنن و تشیع استان گلستان در مصلی وحدت گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقا تهرانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در این آئین با گرامیداشت یاد آیت الله مصباح یزدی و حاج قاسم سلیمانی، گفت: حاج قاسم سلیمانی با ایمان واقعی خود بی باکانه در برابر دشمنان ایستاد و دل به میدان مبارزه زد.
وی با بیان اینکه، با ۴۶ سال همراهی با علامه مصباح یزدی ایشان را اینگونه شناختم که به همه اعتقادات خودباوری شدید قلبی داشت، تصریح کرد: همین مسئله در مورد شهید سلیمانی هم صدق می کند چرا که ایشان از اعماق وجود ولایت پذیری را باور داشت و مطیع بی چون و چرا اوامر ولی خدا می شود.
حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی، شخصیت شهید سلیمانی را فراملی توصیف کرد و افزود: ایمان والا، اخلاق متعالی و اخلاص فوق العاده از ویژگی ها و مولفه های برجسته سیدالشهدای جبهه مقاومت است و این شهید عزیز را اینگونه در دل یک عالم قرار داده است.
وی مشکل دنیا را در دوچیز معرفی کرد، ایمان و اخلاق که اگر این دو مهم حل شود تمام مشکلات حل خواهد شد.

سردار علی ملک شاهکوهی فرمانده سپاه نینوا گلستان نیز در این آئین با بیان اینکه، اخلاص، شجاعت و نترسیدن از ویژگی بارز شهید سلیمانی بود، گفت: مشخصه شهید سلیمانی «مرد میدان» بودن است، چرا که نه فقط در عرصه جنگ، بلکه در همه عرصه ها حتی مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی صاحب فکر بود.
وی با اشاره به اینکه حاج قاسم بیش از هر چیزی به مردم اهمیت می‌دادند، تصریح کرد: سردار سلیمانی در خوزستان و در سوریه به مردمی که در شرایط سخت زندگی می کردند سرکشی کرده و به آنها دلداری می داد.
سردار ملک شاهکوهی خاطر نشان کرد: اخلاص شهید سلیمانی باعث شد که خداوند این شهید را بزرگ کند و تفکر این شهید در همه حال تکثیر شود.
وی با اشاره به اینکه مهمترین ویژگی سردار سلیمانی، مردمی بودن و فدا شدن برای مردم است، افزود: شهید سلیمانی یک مکتب بود و نه تنها در جبهه مقاومت بلکه در همه ابعاد فرهنگی، سیاسی، اقتصادی دارای اندیشه و مرد میدان بود.
وی اظهار کرد: همه ما می‌توانیم همانند حاج قاسم باشیم به شرط آنکه در هر کاری فقط رضای خدا را مد نظر داشته باشیم.

 

فهرست