آئین فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت مدرسه علوم دینی حامد قره تپه بندر ترکمن
مراسم فارغ التحصیلی و عمامه گذاری جمعی از طلاب اهل سنت مدرسه علوم دینی حامد روستای قره تپه بندر ترکمن برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان با اشاره به اینکه، ما بندگان خدا هستیم و بندگان خدا نیز علامت و نشانه هایی دارند، گفت: بعضی ها بنده پول و ثروت هستند و بعضی ها هم بندگان قدرت ولی ما بندگان خدا هستیم و خداوند در آیات سوره فرقان بندگان خودش را معرفی می کند تا بشناسیم چه کسانی بنده ای عبدالرحمان هستند.
حضرت آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه، یکی از اولین نشانه های بندگان خدا این است که بر روی زمین متواضع هستند، گفت: بندگان خدا خودشان را نمی گیرند و خود را بالاتر از دیگران به حساب نمی آورند ولی افرادی که به ثروت دست پیدا می کنند دیگران را حساب نمی کنند.
وی افزود: بندگان خدا اگر هم تمام دنیا مال آن ها شود باز هم بنده خدا هستند و به دیگران احترام می‌گذارند ولی بندگان قدرت وقتی به قدرت می رسند کسی را نمی‌شناسند.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه، بندگان و عبدالرحمان در میان مردم راه رفتنشان متکبرانه نیست و خودخواه هم نیستند، افزود: عبدالرحمن کسانی هستند اگر کسی به آن ها حرف بدی زد این ها در جواب با زبان بد صحبت نمی کنند.
حضرت آیت الله نورمفیدی با اشاره به اینکه، اگر می خواهید بفهمید که چه کسی بنده خدا است ببینید شب ها چه اعمالی انجام می دهد، گفت: بنده خدا شب ها خود را از بستر خواب رها کرده و با خدای خود خلوت می کنند.
وی با بیان اینکه، خداوند متعال به پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند یا رسول الله شب ها بیدار شو برای قرآن و نماز، تصریح نمود: تلاوت قرآن در وقت های سحر خیلی تاثیر دارد و مسلمان باید با مفاهیم قرآنی آشنا شود.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان از دیگر نشانه های بندگان خدا را سحر خیزی بیان کرد و افزود: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند از میان امت من آن هایی به بهشت می‌روندکه در سخن گفتن بد دهن نیستند، پاکیزه هستند و به همه سلام می‌کنند و تواضع دارد، شب وقتی مردم خوابند بیدار می شوند و نماز می خوانند.
وی با اشاره به اینکه، بین اروپایی ها و آمریکایی ها دعوایی نیست و آنها بین مسلمانان دام پهن می کنند تا امت اسلامی را گرفتار کنند، گفت: امروز دشمنان مدام در صدد ایجاد تفرقه در بین مسلمانان هستند زیرا آنها دوست ما نیستند و دشمن ما هستند و باید مواظب باشیم تا در دام دشمنان گرفتار نشویم.
گفتنی است، در پایان این مراسم تعدادی از طلاب حوزه علمیه اهل سنت حامد روستای قره تپه شهرستان بندر ترکمن پس از گذراندن دروس حوزوی، به لباس روحانیت ملبس شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست