.
آئین فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی برگزار شد
بیست و دومین آئین فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی مراوه تپه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، بیست و دومین آئین فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی شهرستان مراوه تپه برگزار شد.

قائم مقام مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این آیین با بیان اینکه، پرورش و تربیت طلاب فاضل، پاک و خدمتگذار از وظایف اصلی مدارس علوم دینی است گفت: در شرایط حساس امروز و طوفان سهمگین تبلیغات سو دشمنان و تهاجم فرهنگی، بزرگ ترین نعمت جامعه اسلامی، پرورش عالمان دینی و متعهد و عالمان پیام رسان صادق وحی الهی هستند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به اینکه، مدارس علوم دینی با تربیت و پرورش عالمان دینی به بهترین عمل صالح توفیق یافته اند، تصریح نمود: در روایات نیز آمده است که مجلسی که در آن ذکر خداوند متعال و خصوصا مجلس پرورش عالم دین باشد، نورانی ترین و زیباترین محفل برای آسمانیان است.

وی تصریح نمود: برپایی چنین مراسم هایی که باعث تشویق طلاب می شوند از بهترین خدمت ها به جامعه اسلامی می باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا استان گلستان نیز در این آیین ضمن تبریک جشن فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی به اساتید و مدیر مدرسه گفت: ملت ایران با اطاعت از خدا و پیروی کردن از پیامبر اعظم (ص) به عزت و سربلندی رسیده اند.

حجت الاسلام و المسلمین رعایتی گفت: ملت بزرگ ایران برای رسیدن به عزت و سربلندی دست به دست هم داده اند و در کنار هم با  دوری از تفرقه، دین خدا را یاری کرده و یاری خداوند متعال را طلب می کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به کمک و امدادرسانی مردم از سراسر کشور به سیل زدگان گلستانی گفت: سیل گلستان و بخصوص در مناطق ترکمن نشین باعث نشان دادن وحدت و برادری شد و هیچ کسی نگفت که سیل زدگان شیعه هستند یا سنی بلکه دست به دست هم دادند و از سراسر کشور برای کمک و یاری رساندن همانند سیل هجوم آوردند.

امام جمعه اهل سنت جزیره کیش نیز دراین مراسم ضمن تقدیر و تشکر از مدیر و مدرسین مدرسه علوم دینی چنارلی گفت: مدرسه علوم دینی چنارلی سابقه درخشانی در تعلیم و تربیت اندیشمندان و علمای دین دارد.

استاد شیخ یعقوب شمس در ادامه سخنان خود با اشاره به وقوع سیل گلستان گفت: در هفته های اخیر در بعضی مناطق کشور و بخصوص استان گلستان مردم دچار سیل شدند و متاسفانه در این حادثه تعدای از هموطنان ما جان خود را از دست دادند و تعداد زیادی از خانه و کاشانه و زمین های زراعی مردم طعمه سیل گردید که همه را آزرده خاطر کرد.

وی با تاکید براینکه، روحیه تعاون و همکاری، برگرفته از ایمان، صداقت و مهرورزی ملت بزرگ ایران است تصریح نمود: این مهم در حادثه سیل بوضوح قابل مشاهده بود و از همان روز اول سیل، ملت ایران مشکل برادران خود را مشکل خود می دانستند و با اینکه سیل در گلستان، لرستان و خوزستان رخ داده بود، گویی که همه مردم مردم دچار مشکل و گرفتاری شدند.

مدیر و مدرس مدرسه علوم دینی خادمیه امانلی خراسان شمالی نیز در این آیین ضمن تبریک جشن فارغ التحصیلی طلاب مدرسه علوم دینی ربانیه چنارلی به اساتید و مدیر مدرسه گفت: آموختن احکام اولیه و دروس ابتدایی قرآنی شامل برکات و فضایل بزرگی است.

آخوند گلدی کمالی با بیان اینکه، ترویج علم فضیلت بزرگی است و باید امت محمدی را بسوی تقوا دعوت کنیم، افزود: در مکانی که معلم قرآن به کودکان و طلاب جوان قرآن و دروس اولیه دینی را آموزش می دهد قطعا آن مکان سرشار از حکمت خواهد شد.

مدرس مدرسه علوم دینی نور بناور نیز در این آیین گفت: مهمترین نعمتی که انسان را در دنیا و آخرت به سکون و آرامش می رساند، نعمت ایمان و اسلام است.

آخوند نیاز قلیچ حنفی افزود: اگر این دو نعمت نباشند نعمت های دنیوی علی رغم مزیت های فراوانی که دارند هیچ ارزشی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه، شرط پیروزی بر اهریمن شیطانی، قائم بودن به نمازهای یومیه، نماز شب و پایبندی به روزه در ماه رمضان است، تصریح نمود: بدون شک بازگشت به دوره شکوه و طلایی در گرو پایبندی در اجرای فرامین الهی و قرآن کریم خواهد بود.

گفتنی است، در این آیین ۱۴ طلبه مدرسه علمیه چنارلی ملبس به لباس روحانیت شدند و به ۱۲ نفر از حافظان قرآن کریم لوح ختم حفظ قرآن کریم اعطا شد.

فهرست