شناسه خبر: 139259

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=139259

امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم:
آبگرفتگی معابر در قشم ناشی از بی‌تدبیری بود
امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم تاکید کرد:اینکه هرساله در یک نقطه مشخص در زمان بارندگی آبگرفتگی معابر در اثر بارندگی ایجاد می‌شود به این معناست که این مکان‌ها رصد نمی‌شوند که مشکلات آن حل نمی‌شود در صورتی که بسیاری از این مشکلات قابل حل شدن هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان؛شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به باران رحمت الهی، اظهار کرد: بارش‌های هفته گذشته در استان و جزیره قشم مردم را مسرور کرد و البته مشکلاتی را هم ایجاد کرد که چاشنی رحمت الهی است.

وی افزود: البته در جزیره نسبت به بقیه شهرهای استان مشکل حادی نبود و فقط آبگرفتگی برخی معابر و محله‌ها و مسیرها ایجاد شد که برا اثر بی‌تدبیری‌ها بود.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در ادامه گفت: اینکه هرساله در یک نقطه مشخص آبگرفتگی معابر در اثر بارندگی ایجاد می‌شود به این معناست که این مکان‌ها رصد نمی‌شوند و مشکلات آن حل نمی‌شود در صورتی که بسیاری از این مشکلات قابل حل شدن هستند.

وی خطاب به شوراها و شهرداران و دهیاران قشم توصیه کرد که این مشکلات را قبل از بارندگی‌ها حل کنند و افزود: این نقاط حادثه‌خیز باید شناسایی و مشکلات آن‌ها برطرف شود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم ضمن تشکر از مردم و مسئولین برای بازگشایی معابر در جریان سیل گفت: بسیاری از این افراد بدون هیچ انتظاری برای حل این مشکلات پیشقدم شدند.

وی ادامه داد: سویه جدید بیماری کرونا که از آن به عنوان اومیکرون یاد می‌شود و در جزیره قشم هم مواردی از آن شناسایی شده‌است، نیازمند مراقبت و هوشیاری بیشتر است و باید با رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی و تکمیل واکسیناسیون از ابتلا به آن پیشگیری کنیم.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در ادامه با زدن دوز دوم و سوم واکسن، اظهار کرد: در دورهمی‌ها و تجمعات باید دقت بیشتری به خرج بدهیم تا مبادا به اومیکرون مبتلا شویم.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم با اشاره به طرح جدید بنزین گفت: این طرح در جزیره کیش آغاز شده‌است و قرار است که در جزیره قشم هم به صورت آزمایشی آغاز شود.

وی در ادامه عنوان کرد: معمولا اقشار ضعیف که اتومبیل ندارند کمتر از یارانه بنزین به صورت مستقیم استفاده می‌کنند و این یارانه را کسانی استفاده می‌کنند که حتی اگر بنزین را آزاد هم بخرند برایشان ارزان است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در ادامه اضافه کرد: اقشار ضعیف و ناتوان که با درآمد کم زندگی می‌کنند تاکنون نتوانسته‌اند از یارانه بنزین بهره‌مند شوند و درحال حاضر با این طرح دولت تصمیم گرفته‌است که این طرح عدالت‌محور را اجرا کند که باید از این طرح استقبال شود و باید با این طرح همکاری کنیم.

وی در پایان با اشاره به افزایش سوانح و حوادث رانندگی اضافه کرد: فرهنگ رانندگی در کشور ما کمرنگ شده‌است و اگر انسان بر اثر بی‌احتیاطی باعث مرگ خودش یا دیگری شو در پیشگاه خداوند مسئول است.

انتهای پیام/

فهرست