‌آیت‌الله مکارم‌ شیرازی:
آتش تکفیری‌ها برای جهان اسلام خطرناک است| تفکر وهابی جزء عقاید اهل‌سنت نیست
حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: تکفیری‌ها در عراق آتشی روشن کرده‌اند که دامن شیعه و سنی را گرفته و این وضعیت برای جهان اسلام خطرناک است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم‌ شیرازی از مراجع تقلید پیش‌از ظهر امروز در همایش «نقش استکبار جهانی در حمایت از جریان‌های افراطی و تکفیری و راه‌های مقابله با آن» که به‌صورت ویدئوکنفرانس در سالن تبلیغات اسلامی سنندج انجام شد، اظهار داشت: تشکیل این همایش پرشکوه در این منطقه، با حضور علمای شیعه و اهل‌سنت به همه کمک می‌کند.

وی افزود: شرکت در این همایش جزو ذخایر عمل صالح شما بوده و خداوند پاداش مناسب به حضار عطا می‌کند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: امروزه خطر تکفیری‌ها بزرگ‌ترین خطر جهان اسلام بوده و در برخی از کشورها همچون سوریه، یمن و لبنان آتش جنگی روشن کرده‌اند که دامن مسلمان را گرفته است.

وی به ناآرامی‌های اخیر عراق اشاره کرد و گفت: تکفیری‌ها در عراق آتشی روشن کرده‌اند که دامن شیعه و سنی را گرفته و این وضعیت برای جهان اسلام خطرناک است.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی هشدار داد: وجود تکفیری‌ها خطری برای کل بشریت بوده و باید همه با هم برای نابودی و سرنگونی آنان اقدام کنیم.

وی برخورد نظامی، سیاسی و فرهنگی را راه مقابله با تکفیری‌ها دانست و تصریح کرد: تحقق راه‌های سیاسی و نظامی بدون راه فرهنگی امکان‌پذیر نیست چراکه در صورت عدم وجود راهکار فرهنگی، باز هم با نابودی تکفیری‌ها، دسته‌ای دیگر جایگزین آنها می‌شود.

این مرجع تقلید به خروجی برگزاری چنین همایش‌های ارزشمندی اشاره کرد و یادآور شد: پس از کنگره‌های جهانی در قم و همایش‌ مقابله با تکفیری‌ها که علمای ۸۰ کشور دنیا در آن شرکت داشتند، خبر آمد که جذب و پیوستن جوانان به داعش و تکفیری‌ها کمتر شده است.

وی تأکید کرد: باید علما و مسئولان دست در دست هم، خطرات تکفیری‌ها و انحراف و بیگانگی آنها با اسلام را برای همگان روشن کنند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: اسلام دین انسانیت، رحمت و مهربانی است اما این تکفیری‌ها دشمنان جلوی پیشرفت را گرفته و اسلام را در دنیا و در نظر برخی‌ها بدنام می‌کنند.

وی گفت: علمای اهل‌سنت چچن به‌صراحت اعلام کرده‌اند که تکفیری‌ها و وهابیت جزء مذاهب اسلامی و اهل‌سنت محسوب نشده و از اسلام جداست.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: امیدواریم با بصیرت‌افزایی و آگاهی بیشتر به مردم، ریشه تکفیری‌ها کنده شده و جهان از شر آنها نجات پیدا کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست