شناسه خبر: 10149

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=10149

امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس:
آثار دینداری باید در رفتار ما تجلی یابد
امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس اخلاق و کردار نیک را اول از همه وظیفه روحانیون و ائمه جمعه و مساجد دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس اخلاق و کردار نیک را اول از همه وظیفه روحانیون و ائمه جمعه و مساجد دانست و گفت: اگر روحانیون و علماء ما در اخلاق و کردار خود دقت داشته باشند جامعه به سمت اصلاح گام برمی دارد.

سید عبدالباعث قتالی در خطبه های این هفته نماز جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: آثار دینداری باید در رفتار ما تجلی یابد. دینداری و ایمان باید به رفتارهای صحیح و مثبت ختم شود.

وی افزود: خداوند به واسطه قرآن و اسلام راه و روشی پیش روی ما قرار داده است؛ این نعمتی بزرگی از نعمت های الهی است تا با اخلاق و عقیده سالم، مسیر درستی را در زندگی انتخاب کنیم.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند خود یاری و نوع دوستی است. نباید نسبت به نارسایی ها و کمبودها و نیازهای دیگران بی تفاوت بود، بلکه باید برای رفع کاستی ها مشارکت و تلاش کرد.

وی با یادآوری حقوق و مسئولیت های اجتماعی مردم در جامعه افزود: نیازمندان بر گردن ما حق دارند،مساجد بر گردن ما حق دارند، تعلیم قرآن به فرزندان از وظایف و مسئولیت های ماست. با مشارکت در امور خیریه و کمک به بیماران و نیازمندان و آبادانی مساجد و تربیت قرآنی فرزندان خود، مسئولیت خود را به خوبی ادا کنیم.

خطیب نماز جمعه اهل سنت بندرعباس، پیامبر اسلام (ص) را اهل مشورت عنوان کرد و گفت : ایشان با یاران خود در امور مهم و تصمیم‌گیری‌های حساس مشورت می‌کرد. ما هم کارهای خود را با مشورت پیش ببریم.

سید عبدالباعث قتالی افزود: اخلاق و کردار نیک، اول از همه مسئولیت روحانیون و ائمه جمعه و ائمه مساجد است. اگر روحانیون و علماء ما در اخلاق و کردار خود دقت داشته باشند، جامعه به سمت اصلاح گام برمی دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست