امام جمعه فراغی:
آحاد مردم به توصیه کادر درمان و مسئولان گوش کرده و واکسن بزنند
آحاد مردم به توصیه کادر درمان و مسئولین گوش فرا داده و آن افرادی که تاکنون واکسن نزدند هرچه زودتر واکسن بزنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، آخوند محمد امین صفری در نماز جمعه مورخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ شهر فراغی ضمن توصیه و تاکید به عموم مردم به واکسن زدن گفت: آحاد مردم به توصیه کادر درمان و مسئولین گوش فرا داده و آن افرادی که تاکنون واکسن نزدند هرچه زودتر واکسن بزنند.
وی با بیان اینکه، دولت مردان در این شرایط سخت اقتصادی برای نجات جان مردم واکسن تهیه کرده اند، افزود: اکنون که واکسن به صورت رایگان تزریق می شود باید قدر این نعمات را بدانیم و کفران نعمت نکنیم.
وی تصریح کرد: هرکس از تزریق واکسن استنکاف کند، به نوعی به خود ظلم کرده است.
امام جمعه فراغی در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص اخلاق و زبان سخن گفت و افزود: پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرماید “بعثت لاتمم مکارم الاخلاق”، یعنی من مبعوث شدم برای اتمام اخلاق زیرا، یکی از صفات شاخص هر فرد مومن و مسلمان اخلاق است.
آخوند صفری خاطرنشان کرد: با اخلاق می شود دشمنی ها را تبدیل به دوستی کرد.
وی با اشاره به اینکه با زبان نیز می شود کارهای خوبی از جمله ذکر ، قرائت قرآن، اصلاح ذات البین و سایر کمک های زبانی و هر کار خیری انجام داد، گفت: همچنین با زبان می شود گناهان بزرگی مثل غیبت، تهمت، پرخاشگری و فساد ذات البین انجام داد و با زبان می شود فتنه ها و آشوبهای بزرگی در جامعه بشری ایجاد کرد.

فهرست