سخنران نماز جمعه چنارلی:
آحاد مردم دستورالعمل های بهداشتی را در مقابله با کرونا رعایت کنند/ماه مبارک رمضان ماه عبادت و بندگی خالصانه در برابر خداوند است
آخوند اسماعیل قدیری گفت: آحاد مختلف مردم دستورالعمل های بهداشتی و پزشکی را در مقابله با ویروس کرونا رعایت کنند و جدی بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، هم زمان با اعلام اسامی مناطق وضعیت سفید در برخی مناطق کشور پس از شیوع کرونا و اعمال فاصله گذاری اجتماعی، بعد از حدود ۲ ماه نخستین نماز جمعه اهل سنت روستای چنارلی در شهرستان مراوه تپه استان گلستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
آخوند اسماعیل قدیری در نماز جمعه تاریخ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ روستای چنارلی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری و اقامه نماز جمعه پس از حدود ۲ ماه گفت: شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه، ارزش وجودی فرشتگان نجات را بیش از گذشته عیان کرده است و امروز تمام اقشار از مسئولان تا مردم قدردان ایثار و تلاش مدافعان سلامت هستند.
وی افزود: کادر پزشکی و پرستاران روز‌های پرمشغله‌ای دارند و شبانه روزی برای بهبودی بیماران تلاش می‌کنند که زحمات این بزرگواران قابل تقدیر است.
سخنران نماز جمعه چنارلی ادامه داد: تمامی آحاد مردم باید دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند بنابراین برای اجرای این دستورالعمل همه باید باهم برای کاهش شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم کمک دهند.
آخوند اسماعیل قدیری در ادامه با بیان اینکه، ماه مبارک رمضان ماه نشان دادن قرآن و معجزه الهی است که همه قدرتمندان و دولت های عالم را به زانو در آورد، افزود: این ماه مبارک علاوه بر اینکه ماه قرآن و عبادت است با برکات و معنویات زیادی همراه است که از این بین کمک ویاری هم نوعان و نیازمندان و افراد آسیب دیده از کرونا نمونه ای از این نوع برکات است.
وی همچنین در ادامه سخنان خود ضمن بیان مسائل و احکام فقهی ماه مبارک رمضان گفت: امروز به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد در جامعه دچار خسارت و ضرر و زیان شده‌اند از این رو، افرادی که از تمکن مالی مناسب برخوردارند موظفند تا با دستگیری ازنیازمندان، شرایط را برای عبور آنان از این بحران فراهم کنند.

فهرست