امام جمعه اهل سنت آق قلا:
آرمان وحدت گرای امام خمینی (ره) موجب سربلندی امت اسلامی است
امام جمعه اهل سنت آق قلا، گفت: موفقیت، سربلندی و رمز بقا امت اسلامی با تکیه بر آرمان های وحدت بخش امام خمینی (ره) حاصل می شود.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان به نقل از تقریب، آخوند عبدالحی میرزاعلی با تسلیت ایام رحلت جانگداز حضرت امام خمینی (ره)، اظهار کرد: آن شخصیت عظیم جهانی با اعتقاد راسخی که درباره وحدت و انسجام امت اسلامی داشتند آنرا تنها راه نجات این امت از گرداب تلخ روزگار می دانستند.

به گفته وی؛ اندیشه های ناب امام راحل درباره وحدت و همدلی، گره گشای بسیاری از مسائل و مشکلات کشورهای اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) سرمشق کنونی بسیاری از ملت های مسلمان و حتی آزادی خواهان جهان است، تصریح کرد: مردمان این کشورها می توانند با استفاده از رهنمودها و تجربیات گهربار معمار کبیر انقلاب اسلامی به سر منزل مقصود خویش برسند.

امام جمعه اهل سنت آق قلا افزود: با توجه به بیداری اسلامی شکل گرفته در برخی از بلاد اسلامی، رهبران این حرکات اسلامی نیازمند توجه به هدایت گری های امام راحل برای پیروزی در این موج اسلامی ایجاد شده هستند.

به گفته وی؛ کشورهای اسلامی در عصر حاضر چاره ای ندارند جز اینکه برای رفتن به جلو، کسب عزت و قدرت همگام با مسیری باشند که امام خمینی (ره) آنرا نشان داده است.

وی خواستار تبعیت ملت بزرگ ایران از دستورات حضرت امام خمینی (ره) و نائب بر حقش رهبر معظم انقلاب شد و گفت: ضروری است مردم قدر این انقلاب و برکات و دستاوردهای حاصل از آن را به خوبی بدانند.

وی، ادامه داد: راهی که رهبر معظم انقلاب تاکنون برای هدایت صحیح کشتی انقلاب پیموده اند همان راه امام خمینی است.

به گفته وی؛ ایشان هم وحدت و همدلی امت اسلامی را مد نظر دارند و آنرا رمز موفقیت آنها در برابر دشمنان و زیاده خواهان می دانند.

آخوند میرزاعلی، خاطر نشان کرد: داشتن رهبرانی فرزانه در این برهه از زمان نعمت بزرگ خداوند برای این ملت شهیدپرور است که ثمره آن برخورداری از بهترین امنیت و آسایش در سطح جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست