امام جمعه اهل سنت تالش :
آزادسازی خرمشهر حاصل ایثار و رشادت رزمندگان اسلام در عملیات وسیع بیت المقدس بود
رزمندگان اسلام در چنین روزی توانستند در عملیات بیت المقدس خرمشهر و سایر اراضی مهین اسلامی را از چنگال دشمن بعثی به آغوش وطن بازگردانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در خطبه ‌های نماز جمعه در مسجد محمدیه شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و بیان آیات و روایات سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر ، گفت : رزمندگان اسلام در چنین روزی توانستند در عملیات بیت المقدس خرمشهر و سایر اراضی مهین اسلامی را از چنگال دشمن بعثی به آغوش وطن بازگردانند .

وی با بیان وسعت عملیات بیت المقدس ، خاطر نشان کرد : این عملیات نقش بسیار مهمی در ادامه جنگ ایران با رژیم بعثی عراق داشت و رزمندگان میهن عزیزمان پس از آن قدرت خود را بر دشمن تحمیل نمودند .

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدیه تالش در ادامه سخنان خود با اشاره به روز قدس در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان اظهار داشت : جمعه هفته آینده ، آخرین جمعه ماه رمضان و روز قدس می باشد و امیدواریم به فضل الهی قبله اول مسلمانان هر چه زود تر به جوانان مسلمان فلسطینی بازگردد .

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه نیکی و همدردی است ، افزود : کمک به نیازمندان و فقرا معامله با خدا است و در این ایام و این ماه  از اجر و ثواب ویژه ای برخوردار است .

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری فعالیت های فرهنگی و کلاس های قرآنی در فصل تابستان اشاره کرد و با تاکید بر تعلیم ، درک و عمل کردن به آیات الهی ، گفت : نوجوانان و جوانان را در ایام فراغت فصل تابستان به حال خود رها نکنیم و شرکت کردن در کلاس های قرآنی در مساجد بهترین راه برای تربیت قرآنی فرزندان و خانواده هاست .

وی با بیان اینکه در ماه رمضان هستیم و شب های قدر را پیش رو داریم ، خاطر نشا کرد : اکنون که در این ایام ، مهمان سفره رحمت و مغفرت خدا شده ایم و باید از شب های قدر نهایت بهره را ببریم.

امام جمعه اهل سنت تالش در ادامه سخنان خود ضمن ابراز نگرانی از فاصله گرفتن خانواده ها از احکام و دستورات دینی ، اظهار داشت : در خانواده ها و جامعه آنچه که دین ما را به خطر می اندازد مشکلات مالی نیست بلکه خرافات است امروز خانواده های ما در خطر هستند و تمایل به آموختن احکام دینی کاهش یافته است .

وی با تاکید بر حفظ حرمت مساجد ، گفت : مساجد حرمت دارند و مسجد جایگاه عبادت است و پاک ترین مکان ها روی زمین مساجد هستند و اینجا است که انسان به خدای خود نزدیک می شود .

حجت الاسلام حسین خانی ‌پور در پایان سخنان خود با اشاره به هزینه های اضافی و اسراف در مراسمات سوگواری ، افزود : بهترین کار در برابر مصیبت صبر است و بهترین کار برای اموات دعا کردن است بنابر این در مراسمات سوگواری از هزینه های اضافی جلوگیری کنیم .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست