امام جمعه دیواندره:
آزادسازی خرمشهر نماد مقاومت ملت ایران در برابر دشمنان است
امام جمعه دیواندره با بیان اینکه همین فتح خرمشهر موجب ضعف قدرت دشمن شد به شیوه‌ای که صدام تکیه گاه خود را برای مذاکره از دست داد، گفت: فتح خرمشهر نماد پیروزی، مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان اسلام بود.

به گزارش  دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستامرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره به آزادسازی خرمشهر و نقش این عملیات موفقیت آمیز در پیروزی کامل ایران اسلامی در برابر دشمنان انقلاب در هشت سال جنگ تحمیلی گریزی زد و گفت: عملیات بیت‌المقدس که طی آن خرمشهر آزاد شد، یکی از مهم‌ترین فتوحات پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

ماموستا مرادی خاطرنشان کرد: رزمندگان ایران اسلامی در عملیات موفق شدند خرمشهر را بعد از ۵۸۷ روز که در دست دشمنان بود آزاد کنند.

به گفته وی، این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی سردار شهید ، شهید علی صیاد شیرازی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فرماندهی سرلشکر محسن رضایی انجام شد که بهترین تعبیر در مورد این فتح بزرگ همان جمله مشهور امام راحل است که فرمودند« خرمشهر را خدا آزاد کرد».

امام جمعه دیواندره با بیان اینکه همین فتح خرمشهر موجب ضعف قدرت دشمن شد به شیوه‌ای که صدام تکیه گاه خود را برای مذاکره از دست داد، گفت: از فتح خرمشهر می‌توانیم به عنوان یک نماد از پیروزی مقاومت ایستادگی در برابر دشمنان اسلام و مسلمین و تمامیت ارضی و ناموس و در نهایت دین مبین اسلام یاد کنیم.

ماموستا مرادی در با تاکید بر اهمیت توجه به حفظ سلامتی اذعان کرد: یکی از مسائل و مشکلاتی که امروز دامن بخش قابل توجهی از افراد جامعه ما را گرفته موضوع بالابودن فشار خون به دلیل عدم توجه به رعایت نکات پزشکی در مصرف برخی مواد غذایی و غیره است.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسئله فشار خون چند سالی است که در کشور ما رواج پیدا کرده که اگر در راستای رفع آن به صورت جدی فرهنگ‌سازی و تلاش نشود با مشکلات جدی‌تری از جمله نارسایی خونی، کاهش و از بین رفتن بینایی، سکته مغزی و نارسایی کلیه‌ای و غیره در بین جمع قابل توجهی از جامعه مواجه خواهیم شد.

به گفته امام جمعه دیواندره ، سن بالا، وراثت، چاقی، ورزش نکردن و مصرف مواد دخانیاتی و مشروبات الکلی مصرف نمک و شکر و غیره از جمله دلایل بروز مشکل فشار خون در افراد است.

ماموستا مرادی در ادامه به برکات عبادت در ماه رمضان به ویژه در شب‌های قدر گریزی زد و گفت: در آستانه شب‌های قدر قرار گرفته‌ایم شب‌هایی که عبادت در آنها به اندازه هزاران ماه ارزش و پاداش دارد.

امام جمعه دیواندره تصریح کرد:  عبادت در شب قدر فضیلتش از هزار ماه بیشتر است.

وی با بیان اینکه اگر عبادت برای خدا باشد انسان از آن لذت می‌برد، خاطرنشان کرد: خدا قرآن را در شب قدر در بیت العزه نازل و سپس در طول ۲۳ سال به تدریجی بر قلب مبارک حضرت رسول (ص) نازل فرمود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به امر معروف و نهی از منکر عنوان کرد: پیامبر (ص) می‌فرماید«مسلمان برای مسلمان حکم آئینه را دارد» از این رو نباید هیچگاه امر به معروف و نهی از منکر را از یاد ببریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست