شناسه خبر: 73190

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=73190

آزادی بیان به سبک غربی با توهین به مقدسات مسلمانان
نماینده اهل سنت سیستان‌وبلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: رسانه‌های غربی که سابقه دیرینه‌ای در اهانت به مقدسات دارند، آزادی بیان را مجوزی برای هتاکی‌های خود می‌دانند، اما باید به این پرسش پاسخ بدهند که آیا توهین به مقدسات یک‌ونیم میلیارد مسلمان آزادی بیان است؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده اهل سنت سیستان‌ و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با ما، اظهار کرد: هفته گذشته متأسفانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو اقدام به بازنشر تصاویری موهن از پیامبر اکرم(ص) کرد و با این اقدام قلب میلیون‌ها مسلمان را جریحه‌دار کرد. این نشریه بیشترین اهانت را به مقدسات مسلمانان داشته و طی سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۵ نیز دست به چنین اقداماتی زده بود.

وی ادامه داد: رسانه‌های غربی که سابقه دیرینه‌ای در اهانت به مقدسات دارند، آزادی بیان را بهانه و مجوزی برای هتاکی‌های خود می‌کنند، اما باید به این پرسش، پاسخ بدهند که آیا توهین به مقدسات یک‌ و نیم میلیارد مسلمان، آزادی بیان است.

نماینده اهل سنت استان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آزادی بیان به این معنی است که هر انسانی حق دارد عقاید خود را بگوید و نظرش را در مورد مسائل گوناگون بیان کند، اما این مسئله انسان را مجاز نمی‌کند که عقاید و مقدسات دیگران را مورد تمسخر و اهانت قرار دهد، این با اخلاق و آزادی بیان نیز در تضاد است.

وی افزود: در دوران حیات رسول‌الله(ص) و بعد از درگذشت ایشان، جریانات تندروی یهودی بارها سعی کردند که چهره نورانی پیامبر عظیم‌الشأن(ص) را مخدوش کنند، امروز نیز جریان‌ها و رسانه‌های دست‌نشانده صهیونیست‌ها سعی دارند با چنین اقدامات شرم‌ آوری، غیرت دینی مسلمانان را تحریک کنند، در حالی که این حرکت مذبوحانه مورد تأیید هیچ دین و آیینی نیست.

مولوی سلامی اضافه کرد: الله تعالی حتی مسلمین را از دشنام دادن به بت‌ها نیز نهی کرده است. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «لَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْم» (انعام/۱۰۸) یعنی به آنچه مشرکان غیر از خدا می‌خوانند دشنام ندهید تا مبادا آن‌ها از روی ظلم و جهالت خدا را دشنام دهند. بنابراین همان‌طور که مسلمانان اجازه ندارند به مقدسات هیچ‌یک از ادیان اهانت کنند و قرآن مجید نیز مسلمانان را حتی از اهانت به بت‌ها و معبودان باطل برحذر داشته، نباید به دیگران نیز اجازه داده شود که به قرآن کریم، پیامبر اسلام(ص) و سایر مقدسات مسلمانان اهانت کنند.

وی گفت: موضع‌گیری قاطع و محکم در قبال این هتاکی نشریه فرانسوی، وظیفه تمام مسلمانان جهان است. اگر پیش از این مواضع محکمی در قبال این قبیل اقدامات مذبوحانه غربی‌ها اتخاذ می‌شد، اکنون شاهد تکرار این گستاخی‌ها نبودیم. باید به مقدسات همه ادیان احترام گذاشت و سازمان‌های بین‌المللی نیز باید از وقوع چنین اقدامات مذبوحانه‌ای جلوگیری کنند. نباید اجازه داد صهیونیست‌ها و دستگاه‌های وابسته، آزادی بیان را توجیهی برای هتاکی‌های خود کنند.
انتهای پیام

فهرست