رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان به ۱۹۸ تن رسید/ثبت ۸ مورد جدید
دکتر فرشیدی از مثبت شدن جواب آزمایش کرونای هشت مورد مشکوک در هرمزگان طی ۲۴ ساعت گذشته خبرداد و گفت: شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این استان به ۱۹۸ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان به نقل از شبستان، دکتر  »حسین فرشیدی » در گفتگویی خبری ضمن تشریح آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان هرمزگان اظهار کرد: از زمان شروع خطر اپیدمی تاکنون، ۱۲۴۷ نفر به‌عنوان بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند که از این تعداد ۱۰۹۸ نفر پس از طی دوره‌ی درمان و بهبودی ترخیص شده‌اند و ۸۴ نفر نیز بستری هستند.

وی افزود: تاکنون از ۸۸۳ نفر به‌علت مشکوک بودن به ابتلا کرونا، نمونه‌گیری شده که نتیجه‌ی آزمایش ۶۸۹ نفر منفی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان ادامه دادطی یک روز اخیر نتیجه‌ آزمایش کرونای هشت نفر دیگر از بیماران در هرمزگان مثبت اعلام شد و بر این‌ اساس شمار مبتلاشدگان قطعی به کرونا در استان به ۱۹۸ نفر رسید.

وی افزود: از بین مبتلایان جدید ۲ نفر در بندرعباس، سه مورد در جزیره کیش و سه مورد نیز در میناب حضور دارند و یک مورد فوتی جدید نیزخانم ۳۶ ساله از میناب بوده اند که سابقه داشتن بیماری لوپوس و نارسائی کلیوی داشته اند.

فرشیدی گفت:  از مجموع ۱۹۸ بیمار مبتلاشده به کرونا تاکنون ۱۷۶ نفر از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند ، ۱۵ نفر براثر این بیماری فوت کرده‌اند و ۷ نفر نیز هم‌اکنون بستری هستند.

وی اضافه کرد:  از بین بستری شدگان ۶۲ نفر دربخش ایزوله ، ۱۴ نفر در ICU و ۸ نفر در بخشهای عادی بستری هستند.

فهرست