امام جمعه اهل سنت سميع آباد تربت جام:
آمدنیوز یا هر جریانی که بخواهد اتحاد مردم را بهم بزند محکوم است
مولوی امان الله برزگر گفت: آمدنیوز یا هر کانال و گروه و جریانی که بخواهد اتحاد مردم و مسلمانان را بهم بزند محکوم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی امان الله برزگر، امام جمعه سمیع آباد تربت جام، درگفتگویی با وب سایت پرسشگران، عملکرد کانال تلگرامی آمد نیوز را در اختلاف اندازی میان مسلمین به شدت محکوم کرد.

وی در این باره گفت: هر کانالی هر گروهی هر مذهبی هر جناحی هر کشوری که دست به اختلاف بزند و دست به این بزند که اتحاد مسلمانان را بهم بزند از نظر ما محکوم است ( آمدنیوز باشد یا هر گروه دیگری).

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد با بیان اینکه هر کانالی چه به اسم اهل سنت چه به اسم تشیع باشد و بخواهد اتحاد مسلمانان را مورد حمله قرار دهد محکوم است، اظهار داشت: قرآن مسلمانان را به وحدت دعوت می کند و می فرماید واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا چنگ بزنید به ریسمان الهی و متفرق نشوید.

مولوی برزگر افزود: دشمنان ما متحد و منسجم شده اند در برابر اسلام اگر ما مسلمانان متحد نباشیم و به اختلاف دامن بزنیم چیزی از اسلام نمی ماند. درست است که الان عده ای مظلوم نمایی می کنند ولی امروز شاهد هستیم که اهل سنت مساجد مدارس و مراکز فرهنگی بسیاری دارند و آزادانه به فعالیت می پردازند.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد سخن برخی مغرضین در رابطه با محدودیت اهل سنت در کشور را نادرست و از روی عناد و دشمنی دانست و اظهار داشت: من خودم روحانی اهل سنت هستم و در هر برنامه و مراسمی که شرکت می کنم و در هر نهاد سازمانی که حضور می یابم با نهایت احترام و عزت برخورد می شود. ما در بخش خودمان ۶ مسجد اهل سنت داریم و دیگر نیازی به مسجد نداریم این ها دروغ است که می گویند به اهل سنت مسجد نمی دهند و می گویند ما در خفقان هستیم و ….

وی ابراز داشت: صادقانه می گویم چه نمایندگان اهل سنت در مجلس چه علما و بزرگان و مدرسین حوزه علمیه اهل سنت هر کسی که به جامعه اسلامی صادقانه خدمت می کند و از قرآن و اسلام و اهل بیت و صحابه دفاع می کند واقعا الگوی ما هستند و از انان حمایت می کنیم.

امام جمعه اهل سنت سمیع آباد در پایان اضافه کرد: کسانی که دست به اختلاف بزنند چه نماینده و عالم و امام جمعه باشند و چه افراد دیگر آنان را محکوم می کنیم و افرادی که صادقانه به این نظام خدمت می کنند چه نماینده و … باشد از او دفاع می کینم و با تمام وجود حمایت می کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست