امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه:
آمریکایی‌ها  هیچگاه به مسائل حقوق بشر پایبند نبوده‌اند
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه با بیان اینکه آمریکایی‌ها  هیچگاه به مسائل حقوق بشر پایبند نبوده‌اند گفت: اکنون با گذشت سال‌ها از این ماجرا با توفیق خداوند متعال پاسداران جمهوری اسلامی ایران توانستند پهباد جاسوسی آمریکایی‌ها را منهدم نمایند و یکبار دیگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، ماموستا هاشم نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع این شهر اظهار کرد: زحمات و اقدامات پلیس فتای شهرستان در راستای آگاهی‌بخشی به شهروندان در مورد آسیب‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه در مقابل کلاه برداران اینترنتی قابل تقدیر است.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه در ادامه با اشاره به قرار گرفتن در هفته حج، حج را یکی از فرایض الهی نام برد و گفت: در قرآن کریم صراحتاً به حج آن اشاره شده و خداوند متعال سوره‌ای را هم به این نام در قرآن نامگذاری نموده است.

ماموستا نوری با گرامیداشت سالروز حمله ناجوانمردانه ناو آمریکایی در سال ۱۳۶۷ به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و شهادت تمامی سرنشینان این هواپیما، گفت: این اقدام آمریکایی‌ها متناقض با حقوق بشری است این درحالی است که آمریکایی‌ها خود را مدعی اصلی رعایت این حق نام می‌برند.

به گفته وی، این در حالی است که آمریکایی‌ها  هیچگاه به مسائل حقوق بشر پایبند نبوده و اکنون با گذشت سال‌ها از این ماجرا با توفیق خداوند متعال پاسداران جمهوری اسلامی ایران توانستند پهباد جاسوسی آمریکایی‌ها را منهدم نمایند و یکبار دیگر اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذارند.

ماموستا نوری در ادامه از برگزار کنندگان کنگره مشاهیر کرد در سنندج تقدیر کرد و گفت: برگزاری این مراسم اقدامی بسیار ارزشمند بود.

وی تصریح کرد: البته می‌شد این کنگره به شکل گسترده‌تری برگزار شده و جدای تقدیر از خوانندگان از دانشمندان و علما، سادات و شهدای گرانقدر و سایر افراد مشهوری که در سطح استان فعالیت دارند باید تقدیر بعمل آورده می‌شد نه اینکه فقط از افرادی که در زمینه موسیقی فعالیت دارند تقدیر بعمل آید.

وی با تاکید بر استمرار این برنامه و برنامه‌ریزی بهتر برای برگزاری کیفی‌تر این کنگره در دوره‌های بعدی، گفت: امیدواریم در سالهای آینده از تمامی افراد صاحب نام در استان تقدیر شود.

خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه در بخش دوم خطبه‌های این هفته با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند شما بهترین افرادی هستید که در میان مردم خارج نموده‌ایم، گفت: این بهترین زمانی معنا پیدا می‌کند که امر به معروف و نهی از منکر نمایید و به خداوند ایمان داشته باشید.

وی اظهار داشت: حضرت رسول اکرم (ص) می‌فرمایند: هرکدام از شما منکری را مشاهده نمود آنرا با دستش تغییر دهد و اگر توان این کار را نداشت سعی نماید با زبان و اگر این را نتوانست انجام دهد از قلب نسبت به آن عمل احساس ناخشنودی نماید.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: امروز دشمنان اسلام توطئه‌هایی را طراحی کرده‌اند تا به وسیله آن ایمان را از میان خانواده‌ها و جوانان ما از بین ببرند و جامعه ما را آلوده نمایند که لازم است ما نسبت این اقدامات هوشیار باشیم.

ماموستا نوری تصریح کرد: یکی از مسائل مهم و حائز اهمیت این است که امروز عدم مدیریت خانواده‌ها بر فرزندان خود موجب گرایش نوجوانان و جوانان به انحراف شده که می‌طلبد والدین نسبت به ارتباطات فرزندانشان دقت بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد: امروزه خانواده با خرید گوشی‌های هوشمند و دراختیار گذاشتن کودکان خرد سال با دست خود فرزندان خود را در معرض خطرات و هجمه‌های فرهنگی دشمنان اسلام قرار می‌دهند بدون اینکه آموزش استفاده صحیح از این امکانات را به آنها بدهند.

ماموستا نوری افزود: امروز یهودیت با درست کردن فیلم های غیر اخلاقی جوانان ما را مورد هدف هجمه‌های فرهنگی خود قرار داده است و با بی‌ارزش نشان دادن مسئله حجاب و بیان آزادی زنان در کشورهای غربی و غیر مسلمان در تلاش است که حجاب و عفاف را از میان خانواده های ما از بین ببرد و تبعات این امر این است که فرزندان ۱۰ و ۱۲ ساله ما در دچار بی لخلاقی و اعتیاد می‌گردند.

وی بیان کرد:غفلت در تربیت فرزندانمان جایز نیست، چراکه امروزه شرایط خاصی بر جامعه ما حاکم است و ما نباید مانند افرادی باشیم که به تعبیر قرآن خداوند را فراموش نموده‌اند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه طلاق را از دیگر تبعات عدم مدیریت صحیح خانواده نام برد و افزود: خانواده ها باید در این مورد دقت نظر بیشتری داشته باشند چراکه متاسفانه شهرستان قروه رتبه اول طلاق را در سطح استان کردستان دارا است.

ماموستا نوری عنوان کرد: خودکشی هم آمار قابل توجهی را به خود اختصاصا داده که می‌طلبد ما با اهمیت بیشتری به این اعلام بنگریم چراکه فردی که دست به خودکشی می‌زند حتما از مسئله‌ای رنج می برد که باید این مسائل و موارد تک به تک ریشه یابی شود.

وی اذعان داشت: به تعبیر قرآن ما مسلمانان باید در مقابل گرفتاری‌ها و مشکلات صبر پیشه نماییم که حتما صبر در برابر مشکلات سرانجام خوبی را در پیش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست