شناسه خبر: 1869

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1869

امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه:
آمریکا اصلی‌ترین حامی تروریست در جهان است
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه گفت: آمریکا بزرگترین کشور تروریست پرور و حامی تروریست است و اصلی‌ترین عامل غارت و تفرقه‌افکنی در بین کشورهای اسلامی است.

به گزارش دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، خطیب نماز جمعه شهرستان قروه فرار سیدن ماه مبارک شعبان را به تمامی مسلمانان تبریک و اظهار کرد: میلاد با سعادت حضرت امام حسین(ع) و اعیاد شعبانیه و روز پاسدار و جانباز را به تمامی پاسداران و جانبازان جمهوری اسلامی ایران و خانواده‌های آنان تبریک می‌گویم.
وی افزود: ماه مبارک شعبان ماه خودسازی و آماده کردن نفس برای استقبال رفتن ماه مبارک رمضان است .
وی در ادامه با بیان اینکه در روزهای اخیر شاهد یکی دیگر از جنایات ناحق رئیس جمهور خبیث آمریکا علیه ملت ایران بودیم که نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به عنوان گروهک تروریستی معرفی کرد، گفت: این عمل نابخردانه برای ملت ایران بسیار حائز اهمیت است، چراکه در طول ۴۰ سال عمر مبارک نظام مقدس جمهوری اسلامی بارها شاهد کینه‌توزی‌ها آمریکایی‌ها علیه ملت ایران بوده‌ایم و این حرکت سخیفانه آمریکا از طرف کل مردم ایران و حتی جوامع بین‌المللی هم محکوم است.
امام جمعه اهل سنت شهرستان قروه افزود: سران آمریکا بدانند که با انجام دادن این کارها روز به روز منفورتر و ملت ما نسبت به سپاه خوشبین‌تر می‌شوند، چراکه این سپاه بود که با تمام قدرت و توان در مقابل داعش ایستادگی و آنان را شکست و به درک واصل کرد.
ماموستا نوری خاطر نشان کرد: باید بدانیم آمریکا خود بزرگترین کشور تروریست پرور و حامی تروریست است، چراکه در کشورهای اسلامی مشغول به غارت و تفرقه‌افکنی است و با فروش سلاح‌های جنگی به احزاب دروغین و گوناگون موجب کشتار و خونریزی در خاورمیانه است که این خود دلیل محکمی بر تروریست بودن آمریکایی‌ها است.
ماموستا نوری با بیان اینکه کشور ما در اوایل انقلاب اسلامی کشور از کمترین امکانات برخوردار بود، اما در همان شرایط سخت امام راحل (ره) فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، گفت: انچه امام راحل فرموده بود تحقق پیدا کرد و اکنون بعد از ۴۰ سال کشور ما در عرصه‌های مختلف علمی و نظامی به بهترین و قدرتمندترین سلاح‌ها دست یافته است.
وی خاطرنشان کرد: سپاه ایران امروز قدرتمندترین سپاه دنیا است و می‌تواند با تمام قوا در مقابل آمریکایی‌های بایستد.
وی از نمازگزاران خواست بعد از نماز جمعه با شرکت کردن در راهپیامیی خود جوش و مردمی اعلام کردن سپاه پاسداران را به عنوان تروریست محکوم نمایند و افزود: سپاه از بطن و متن مردم است و اینگونه گستاخی‌ها از وجه و اقتدار این نیروی مردمی و مقتدر ذره‌ای نمی‌کاهد.
خطیب جمعه اهل سنت شهرستان قروه در بخش دوم سخنان خود به بیان فضیلت ماه مبارک شعبان و اعمال مخصوص این ماه پرداخت و با اشاره به حدیثی از ام‌المومنین عایشه(رض) در این زمینه گفت: حضرت رسول (ص) در ماه مبارک شعبان به حدی روزه می‌گرفتند که انگار در ماه مبارک رمضان قرار دارند و این یعنی تمام ماه شعبان را روزه مستحبی می‌گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: براساس احادیث و روایت پیامبر اکرم (ص) به یکی از اصحاب خود سفارش نمود که هرآنقدر که در توان دارید روزه بگیرید چراکه این عمل در نزد خداوند متعال از بهترین و محبوبترین اعمال است.
ماموستا نوری در پایان از نمازگزاران درخواست نمودند که در این ماه مبارک هرآنچه در توان دارند به عبادت خداوند متعال و خواندن قرآن و اذکار وارده و همچنین فرستادن صلوات بر پیامبر (ص) مبادرت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست