امام جمعه اهل سنت سرخس:
آمریکا هر زمانی که منافع خود را در خطر ببیند درد سرجدیدی را برای جهان اسلام فراهم می کند
مولوي سيد عبدالعزيز پارسا گفت: ملت ايران هميشه قدردان خدمات نيروهاي انقلابي خود به ويژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است و هميشه از آن حمايت مي كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی سید عبدالعزیز پارسا در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به اقدامات ناشیانه ی رئیس جمهوری آمریکا در مدت کوتاهی که برسر کار آمده اظهار داشت: این اقدامات نشانه این است که این دیوانه پای بند به هیچ یک از قوانین بین المللی و ضوابط انسانی نیست که نمونه آن خروج از برجام بود که با توافق شش کشور مهم دنیا به تصویب رسیده و اقدام دیگر او به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائیل و به رسمیت شناختن حق حاکمیت اسرائیل در بلندی های جولان بود.

وی افزود: از آخرین اقدامات خصمانه رئیس جمهور آمریکا قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان تروریستی بود. سپاهی که از ارگان های مردمی و برخاسته از ملت است و تاکنون درجهت رفع مشکلات معیشتی و امور خدمت رسانی به ملت از هیچگونه تلاشی دریغ نکرده است.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران از بدو پیروزی انقلاب از استقلال و تمامیت ارضی ایران دفاع نموده است و ریشه ی تروریست های تکفیری را نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه خشکانده است.

مولوی پارسا اظهار داشت: آمریکا هر زمانی که منافع خود را در خطر ببیند درد سرجدیدی را برای جهان اسلام فراهم می کند. ردپای آمریکا در تمام مشکلات جهان اسلام مشاهده می شود. ایجاد داعش، ایجاد جنگ میان دولتها و ملت‌های مسلمانان و فروش بی حد مرز سلاح برای تروریست ها از جمله مصادیق تفرقه افکنی آمریکا میان مسلمانان است.

ایشان با اذعان به زوال دنیای استکبار تصریح کرد: دنیای غرب با اقدامات ناشیانه رئیس جمهوری آمریکا نفسهای آخرش را می کشد و پیروزی در آینده نزدیک از آن مسلمانان است .

مولوی پارسا شرایط حاضر را فرصتی برای مسلمانان جهان دانست و افزود: شیعه و سنی باید با اتحاد در برابر توطئه های استکبار جهانی ایستادگی نمایند تا در سایه اتحاد و همدلی توطئه استکبار جهانی را خنثی نمایند.

وی در پایان از مردم سرخس به خاطر کمکهایشان به سیل زدگان تشکر نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست