شناسه خبر: 91830

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=91830

امام جمعه اهل سنت اسدیه:
آمریکا چشم دیدن پیشرفت ایران را ندارد
امام جمعه اهل سنت اسدیه با اشاره به کسب موفقیت دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن، گفت: آمریکا چشم دیدن پیشرفت ایران و نخبگان ایرانی را ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت مولوی«سید احمد عبدللهی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند اظهار کرد: آمریکا در واکنش به موفقیت چشمگیر و خیره‌کننده دانشمندان و نخبگان در تولید و تست انسانی اولین واکسن ساخته شده ایرانی، عوامل دستیابی به این دستاورد را تحریم کرد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه به این مهم که تحریم عاقلانه و قانونی نیست اشاره کرد و گفت: آمریکا چشم دیدن پیشرفت ایران اسلامی را ندارد و نمی تواند پیشرفت نخبگان و دانشمندان ایرانی را برای ساخت واکسن کرونا ببیند.

وی با اشاره به این مهم که دشمنان هیچ قدمی برای منافع ملت ایران برنداشته اند، افزود: دشمنان به خصوص آمریکا از بدو پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال آسیب رساندن به انقلاب اسلامی و نظام بودند.

وی با بیان اینکه باید به ساخت واکسن ایرانی در داخل کشور افتخار کرد، گفت: کسب این افتخار و پیشرفت نخبگان جوان ایرانی برای دشمنان سخت است و این موفقیت را بر نمی تابند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه با بیان اینکه به واکسن فایزر اعتماد نداریم، ابراز امیدواری کرد: پس از تست و تأیید، واکسن ایرانی به تولید انبود رسیده و از مزایای آن جامعه اهل سنت و شیعه بهره مند شوند و شاهد ریشه کنی بیماری کرونا باشیم.

فهرست