دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور:
آموزش و سازماندهی ۱۷ هزار طلبه اهل سنت در کشور/ تمدن‌سازی راهبرد اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است
دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور از آموزش و سازماندهی 17 هزار طلبه اهل سنت در کشور خبر داد و گفت:  نظام جمهوری اسلامی نگاه ویژه‌ای به علمای اهل سنت دارد و بیش از علمای اهل تشیع به مسائل و مشکلات فعالان حوزه دینی اهل تسنن توجه می‌کند.

به گزارش دبیر خانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان ظهر امروز در همایش تجلیل از اساتید برتر مدارس علوم دینی اهل ‌سنت که در سالن مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: چند روز به آغاز ماه مبارک رمضان باقی مانده است و باید خود را برای ورود به ماه مهمانی خدا آماده کنیم.

وی تصریح کرد: ماه مبارک رمضان، ماه سیام، قیام و ظهور است که امیدواریم همه ما بتوانیم از این ایام ارزشمند نهایت بهره را ببریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۱۷ هزار طلبه اهل سنت از آموزش‌های مدارس علمیه کشور بهره‌مند و ساماندهی شده‌اند، خاطرنشان کرد: این تعداد طلبه زیر نظر ۳ هزار مدرس دینی اهل سنت آموزش می‌بینند.

دبیر شورای برنامه‌ریزی مدارس دینی اهل سنت کشور تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی نگاه ویژه‌ای به علمای اهل سنت دارد و بیش از علمای اهل تشیع به مسائل و مشکلات فعالان حوزه دینی اهل تسنن توجه می‌کند.

حجت‌الاسلام لطفیان اذعان کرد: حوزه و مدارس علمیه باید پرچمدار اسلام انقلابی با چهار شاخصه حرکت عقلانی، تشخیص به موقع عنصر عزت و ذلت، دشمن‌شناسی عمیق و سوق عواطف جامعه به سوی عشق به رسول الله باشند.

وی با بیان اینکه جامعه روحانیون در شرایط کنونی باید پیشگام حوادث حوزه اجتماعی باشند، اظهار داشت: برای تحقق این مهم روحانیون و مدرسان باید سه مرحله خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی را مورد توجه قرار دهند.

وی گفت: خوشا به حال شما که پیرو پیامبری هستید که اگر چه مهمان خدا در آسمان بود ولی مهمان بندگان بندگان در روی زمین بود.

وی اضافه کرد: فرمول جامع مکتب پیامبر اسلام که مسلمانان سر سفره ایشان نشسته‌ و گاهی شاگرد این مکتب و گاه استاد مدرسه هستیم این است که مراد و معلم بزرگ ما شخصیتی است که خود در آسمان مهمان خدا و در زمین مهمان بندگان است.

وی گفت: پیامبر مکرم اسلام شخصیت بزرگ و بی‌نظیر است که خداوند در آسمان به او سلام می‌فرستد و این معلم  در روی زمین کسی نتوانست در سلام کردن از او سبقت بگیرد.

وی افزود: شخصیت ممتازی که وجودش مایه آرامش برای اهل زمین است و قرآن در موردشان می‌فرماید «پیامبر معلمی است که وجودش مایه آرامش برای اهل زمین است».

وی اظهار کرد: خداوند به کسانی که راه خود را خارج از مکتب این معلم و شخصیت ممتاز می‌جویند نهیب می‌زنند که چرا مسیر را به غلط می‌پیماید.

وی گفت: فرمول مکتب پیامبر اسلام برگرفته از آیات شریفه قرآن کریم است، کسی که به این مکتب و معلم آن و آموزه‌ها و فرمول جامع آن تمسک جوید در مسیر مستقیم قرار گرفته است.

خاطرنشان کرد: اساتید مدارس علوم دینی نیز باید با الگوگیری از چنین پیامبری شاگردانی تربیت کنند که از دروغ، بدرفتاری، کج‌رفتاری دوری کنند.

وی به منویات مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب و ضرورت تحقق آن اشاره کرد و گفت: جامعه‌پردازی، خودسازی و تمدن‌سازی راهبرد اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و تحقق آن باید به عنوان یک ضرورت مهم مورد توجه اقشار مردم قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست