امام جمعه موقت اهل سنت شهر اوز:
آن کتابی که با جان و روح قلب بشر در می آمیزد و سبب رهایی انسان از غفلت و گمراهی می شود، کتاب خدا یعنی قرآن است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ صالح انصاری امام جمعه اهل سنت شهر اوز در خطبه های نماز جمعه این شهر طبق تجربه، کتاب و کتابخوانی، قدرت ذهن و حافظه‌ی انسان را تقویت می‌کند گفت: این کار موجب آرامش روحی انسان می گردد.

خطیب این هفته‌ی شهر اوز، ضمن گرامی‌داشت هفته‌ی کتاب و کتاب خوانی فرمودند: طبق تجربه، کتاب و کتابخوانی، قدرت ذهن و حافظه‌ی انسان را تقویت می‌کند و موجب آرامش روحی انسان می گردد و نقش شگفت انگیزی در رفتار فردی و اجتماعی انسان ایفا می کند. ایشان با توجه به اهمیت مطالعه و کتابخوانی اظهار نمودند: با کتاب و کتابخوانی ذهن انسان جهت مثبت به خود می گیرد و انسان ذهن خود را مشغول مسائلی می کند که می تواند برای خود و خانواده و جامعه‌ی خویش مثمرثمر واقع شود.

ایشان در نقش سعادتمندی بشر با کتاب خدا اظهار نمودند که آن کتابی  که با جان و روح قلب بشر در می آمیزد و سبب رهایی انسان از غفلت و گمراهی می شود، کتاب خدا یعنی قرآن می‌باشد. شیخ انصاری محروم شدن از قرآن را محروم شدن از سعادتمندی قلمداد کردند و فرمودند:محروم از قرآن محروم از خداست و محروم از خدا محروم از سعاتمندی و سرافرازی دنیا و آخرت است. وی قرآن را تضمین کننده رهایی و نجات آدمی از شقاوت و گمراهی و بدبختی دانستند.شیخ انصاری ضمن نقش مخرب فضای مجازی در تربیت فرزندانمان، گفتند:فضای مجازی نقش والدین را خنثی نموده و قدرت و توان را از پدر و مادر گرفته و فرزندان ما را آنگونه تربیت می‌کند که دیگران می خواهند نه من وشما،آنچنان تربیت می کند که دشمنان ما برای آن برنامه ریزی نموده اند.شیخ انصاری در پایان خطبه از یکایک مسئولان و عزیزانی که در بهتر برگزار شدن نوزدهمین مجمع عمومی شورای عالی مدارس اهل سنت و جماعت جنوب ایران همکاری لازم را داشتند قدردانی نمودند.

فهرست