شناسه خبر: 11852

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=11852

آوای ارادت به امام رضا (ع) در آق قلا طنین انداز شد
جشنواره موسیقی «آوای ارادت» در آق قلا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این جشنواره گفت: هنرمندان در این جشنواره با ساز و کلام خود ارادتشان را به امام رئوف نشان دادند و شایسته است هنرمدان با خلق آثار خلاق، توسعه و تعالی بخش این موهبت معنوی را در جامعه نهادینه کنند.
عادله کشمیری با اشاره به نقش این جشنواره در تحکیم وحدت و عرض ارادت به امام رضا (ع) گفت: هنرمند بر اساس حالات روحی و ارتباط حسی اش ارادتش را در این جشنواره نشان می دهد که این موهبت نشان از لطف الهی است.
فرماندار آق قلا نیز ضمن قرائت قطعه شعری از مختومقلی فراغی درباره امام رضا (ع) در دومین جشنواره موسیقی «آوای ارادت»، گفت: ترکمن ها از دیرباز احترام خاصی به اهل بیت و امام رضا (ع) داشته اند.
امیر شیر توماج افزود: امام هشتم در میان ترکمن ها احترام خاص و ویژه ای دارد، بطوری که تازه دامادها و تازه عروس ها به زیارت امام رضا (ع) رفته، دعای حاجت می خوانند و بیماران به نیت زیارت، شفاعت و بهبودی سر به آستان آن حضرت می آسایند.
گفتنی است، اجرای آیین ذکر، شعر خوانی با محوریت ارادت به امام رضا (ع) و تجلیل و تقدیر از دیگر برنامه های این همایش موسیقی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست