شناسه خبر: 2571

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=2571

امام جمعه مسجد جامع النبی(ص) روستای تی‌تک تالش :
آیات الهی در قرآن کریم برای عمل کردن نازل شده است
حجت الاسلام امام الدین اسدی ، امام جمعه اهل سنت روستای تی‌تک شهرستان تالش در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع النبی(ص) با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : آیات الهی در قرآن کریم برای عمل کردن نازل شده است و تنها عمل است که انسان را عاقبت به خیر می کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام امام الدین اسدی ، امام جمعه اهل سنت روستای تی‌تک شهرستان تالش در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع النبی(ص) با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : آیات الهی در قرآن کریم برای عمل کردن نازل شده است و تنها عمل است که انسان را عاقبت به خیر می کند .

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد با وجود داشتن نیت خیر و آرزوهای نیک ، از عمل خوبی برخوردار نیستند ، خاطر نشان کرد : هر کس عمل خیری انجام دهد سودش ابتدا به خودش خواهد رسید و بعد دیگران از آن کار خیر بهره مند خواهند شد و بر عکس هرکس عمل شری انجام دهد شر آن عمل ابتدا به خودش آسیب می رساند و در مرحله بعدی ترکش های آن دامن دیگران را نیز می گیرد .

امام جمعه مسجد جامع النبی (ص) روستای تی‌تک تالش با اشاره به آیات و روایات ، افزود : فردی که درخت میوه ای می کارد در درجه اول خودش از آن میوه بهره مند خواهد شد و بعد خیرش به دیگران نیز خواهد رسید .

وی با تاکید بر اینکه نباید به خاطر کار نیکی که انجام می دهیم منت بگذاریم و یا به عمل خود مغرور باشیم و باید قدردان لطف خدا باشیم ، اظهار داشت : اگر انسان کار نیکی انجام می دهد منفعتش ابتدا به خودش می رسد ، پس نباید بعد از کار خیر منت سر کسی گذاشت بلکه این خداوند است که باید بر سر همه ما منت گذارد که توفیق کار خیر را به ما عطا فرموده است .

حجت الاسلام امام الدین اسدی با بیان اینکه برخی از روی غفلت و نادانی ظلم را به خدا نسبت می دهند ، گفت : خداوند به هیچ بنده ای بدی نمی کند ، بلکه انسان خودش به خودش بدی و ظلم می کند .

وی با اشاره به اینکه کار خوب پاداش خوب دارد و کار بد پاداش بد ، افزود : برخی اعمال به هم وابسته هستند و نمی توان یکی را انجام داد و دیگری را انجام نداد ، مثلا خداوند در قرآن کریم می فرماید وَ أَقیمُوا الصَّلاهَ وَ آتُوا الزَّکاهَ یعنی وقتی که نماز می خوانیم باید زکات را نیز پرداخت کنیم .

امام جمعه مسجد جامع النبی (ص) روستای تی‌تک اظهار داشت : در آیه ای دیگر می فرماید اطیعوالله و اطیعوا الرسول ، یعنی اطاعت از خداوند متعال باید با اطاعت از رسولش همراه باشد و هم چنین در آیه دیگری نیز می فرماید : أَنِ اشْکُرْ لِی وَلِوَالِدَیْکَ قدردان من و پدر و مادرت باش و شکر بجا آور .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست