استاندار گلستان در دیدار با ائمه جمعه اهل سنت استان:
آیت الله نورمفیدی عمود خیمه وحدت شیعه و سنی در گلستان است
استاندار گلستان در نشست صمیمی با ائمه جمعه اهل سنت استان گفت: حضرت آیت الله نورمفیدی عمود خیمه وحدت شیعه و سنی در گلستان است.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، استاندار گلستان در این نشست صمیمی از حضرت آیت الله نورمفیدی به عنوان عمود خیمه وحدت شیعه و سنی در استان یاد کرد و گفت: به برکت وجود ایشان است که استان گلستان دارای آرامش و وحدت است.
هادی حق شناس با بیان اینکه، استان گلستان آرام ترین استان پس از وقوع حادثه سیل می باشد، افزود: وجود این آرامش به دلیل اعتمادی است که مردم شریف استان به علما و روحانیون و شخص آیت الله نور مفیدی دارند و این اعتماد بخاطر وقوع سیل نیست، بلکه از قبل وجود داشته است.
وی با تاکید براینکه امنیت، اساس توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و … جامعه است، تصریح نمود: ما باید از این سرمایه بزرگ بنحوی شایسته استفاده کنیم تا به تحکیم بیشتر وحدت و همدلی در استان منجر گردد.
استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه گلستان نیز اشاره نمود و افزود: تلاش خواهیم کرد تا شهر گمیشان و آق قلا را به شهر سبز گلستان تبدیل کنیم و برای لایروبی گرگانرود، احیاء خلیج گرگان و رونق صنعت و کشاورزی گلستان برنامه هایی را در دستور کار قرار بدهیم.

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان گلستان در ابتدای این مراسم ضمن تبریک انتصاب آقای حق شناس بعنوان استاندار جدید گلستان گفت: علمای اهل سنت استان گلستان وفادار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش و کوشش فراوان دارند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با بیان اینکه، استان گلستان بعنوان نماد وحدت و همدلی، الگوی کشور و حتی جهان اسلام است، افزود: این مهم با تلاش، همکاری و هماهنگی قابل تحسین علمای اهل سنت استان گلستان به برکت وجود حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان تحقق یافته است.
وی از مساجد اهل سنت استان بعنوان پایگاه های فرهنگی و آموزشی یاد کرد و گفت: علمای اهل سنت همکاری و تعامل خوبی با نهادها و ادارت دارند و توانسته اند بسیاری از آسیب های اجتماعی را مدیریت نمایند.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور با اشاره به اینکه در دنیای اسلام بیشترین و بهترین موضع گیری ها را روحانیون و علمای اهل سنت استان داشته اند افزود: این مهم شایسته تقدیر است که علمای اهل سنت گلستان به مشکلات دنیای اسلام توجه ویژه ای دارند.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با تاکید براینکه، رشد و ارتقای آموزشی علما و روحانیون اهل سنت نیز قابل تحسین است افزود: در چند سال اخیر علما و روحانیون اهل سنت استان توانسته اند در میادین علمی بدرخشند.
وی با بیان اینکه، اهل سنت استان گلستان وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده اند، تصریح نمود: وجود بیش از ۵۰۰ شهید و بالای ۱۰۰۰ جانباز و آزاده اهل سنت بیانگر این مهم است.

در ادامه این نشست امام جمعه اهل سنت قره تپه بندر ترکمن نیز با بیان اینکه، در سیل اخیر گلستان خادمان واقعی مردم مشخص شدند، گفت: علما و روحانیون چشم و دل مردم منطقه هستند و آنها را امین و حلال مشکلات خود می دانند.
آخوند عبدالجبار میرابی تصریح نمود: لازم است برای پیشبرد و حل مشکلات مردم در بخشداری ها و فرمانداری ها از نظرات و پیشنهادات ائمه جمعه نیز استفاده گردد.

همچنین امام جمعه اهل سنت نگین شهر نیز در این نشست گفت: نظام مقدس کشورمان بر پایه دو امر قدرت لایزال الهی و قدرت عظیم مردمی شکل گرفت.
آخوند ابوبکر خوجملی، وحدت، اخوت، برابری و برادری را ارمغان این نظام دانست و افزود: این مهم در استان گلستان بوضوح قابل مشاهده و لمس است.
وی در خاتمه سخنان خود به مشکلات کشاورزی منطقه نگین شهر اشاره نمود و از استاندار، حل مشکلات مردم منطقه را خواستار شد.

مشاور استاندار گلستان در امور اهل سنت و امام جمعه اهل سنت آق قلا نیز در این نشست با بیان اینکه، استان گلستان در تعامل، تفاهم، همکاری، اتحاد و هماهنگی الگویی برای ایران عزیز و بلاد اسلامی است، گفت: این تعامل و همکاری بخاطر وجود شخص حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان می باشد.
آخوند عبدالحی میرزاعلی با اشاره به اینکه، اهل سنت گلستان، ایرانی فکر کردند و ایرانی زندگی می کنند، تصریح نمود: اهل سنت استان گلستان اطاعت و پیروی از پیامبر (ص) و اولی الامر را سرلوحه خود قرار داده اند.
وی با تاکید براینکه، روحانیون و علمای اهل سنت پا به پای انقلاب و نظام حرکت می کنند، اظهار نمود: مردم استان گلستان و بخصوص ترکمن ها ارادت ویژه ای به روحانیون و علمای خود دارند و آنها را حلال مشکلات و امین خود می دانند.

گفتنی است در این نشست صمیمی همچنین، آخوند عبدالرزاق رهبر امام جمعه آق قلا، آخوند محمد امین آدینه امام جمعه پیشکمر شهر فراغی و آخوند امانگلدی حنفی امام جمعه خواجه نفس به بیان نظرات و مشکلات منطقه خود پرداخته و از  استاندار رفع و تسریع آنان را خواستار شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست