ابتکار جالب هیئت امنا مسجد جامع اهل سنت سورو در حمایت از خانواده های نیازمند/ برپایی جشنواره هفتگی غذاهای محلی
هیئت امنای مسجد جامع اهل سنت محله سورو برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و خانواده های بی بضاعت و نیازمند دست به ابتکاری جالب و درخور توجه زدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری شبستان از بندرعباس، موضوع دستگیری و حمایت از فقرا و نیازمندان از تاکیدات دین مبین اسلام و بزرگان دینی است و مساجد نیز در صدر اسلام دارای کارکردهای متنوعی از جمله رسیدگی به امور نیازمندان و محرومان بودند.

احیای کارکرد اجتماعی مسجد توام با عمل به سفارش اسلام و بزرگان دین مبنی بر توجه به خانواده های بی بضاعت و نیازمند و حمایت از آنان به شیوه ای که شان و کرامت آنان حفظ شود، یکی از برنامه های پسندیده و ارزرشمند است.

هیئت امنای مسجد جامع محله سورو در غربی ترین نقطه شهر بندرعباس با رصد مشکلات محله و دریافت ایده های خلاقانه و عملی و اولویت بندی برای اجرای برنامه در جهت رفع آسیب ها، طرح حمایت از خانواده های نیازمند را از عصر دیروز به مرحله اجرا درآورد.

شیخ محمد صدیق فهیمی، امام جمعه اهل سنت سورو در حاشیه جشنواره غذاهای محلی به خبرنگار شبستان گفت: این جشنواره با هدف حمایت از زنان سرپرست خانوار و خانواده های نیازمند برگزار شده است.

وی عنوان این جشنواره را « انجام کار بوسیله مردم، تصمیم گیری برای مردم » ذکر کرد و افزود: این برنامه به همت فرهنگی اجتماعی و با همکاری هیئت امنا مسجد جامع سورو اجرا می شود.

امام جمعه اهل سنت محله سورو ادامه داد: این جشنواره هر هفته جمعه ها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در مصلی بزرگ سورو برگزار می شود.

وی از آش، نخود، باقلا، حلیم، نان تیموشی، پکاره، سمبوسه و … به عنوان غذاهای عرضه شده در جشنواره غذاهای محلی نام برد و گفت: ۹۰ درصد از درآمد فروش غذاها به خانواده هایی که در کار پخت و فروش نقش دارند می رسد و ۱۰ درصد هم به مسجد کمک می شود.

تشکیل هیئت های اندیشه ورز در مساجد از طریق شناسایی و دعوت افراد نخبه محلات و روستاها و رصد آسیب های اجتماعی و مشکلات و همچنین ارزیابی پتانسیل و ظرفیت های بومی هر منطقه و اولویت بندی و برنامه ریزی در جهت رفع مشکلات و آسیب ها ضرورت امروز است که باید مورد توجه فعالان مسجدی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست