امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل شهرستان لامرد:
ابراز همدردی با کشور دوست و برادر لبنان، خط مقدم جنگ در قبال تهاجمات اسرائیل غاصب خواهد بود
امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل شهرستان لامرد گفت: اینجانب به نمایندگی از مردم اهل سنت شهرستان لامرد در جهت ابراز همدردی با ملت و دولتمردان آن کشور حمایت خویش را اعلام نموده و آن مصیبت بزرگ را به جامعه جهانی تسلیت عرض می کنم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ ناصر صمدی با اشاره به آیه ی «وَالَّذِینَ مَعَهُ أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» اظهار کرد: رسول الله (صلی الله علیه وسلم) می فرماید: «مَثَل مومنان در پیوند، دوستی، محبت و رحمت به هم [و اهمیت دادن به سرنوشت یکدیگر] مَثَل یک پیکر زنده است که اگر جزئی از آن به درد آید سایر اجزای پیکر با بیداری و رنج با آن همدردی می‌کنند.

وی تصریح کرد: طبعا وجود مبارک دین مبین اسلام، رحمتی بر عالمیان است، چه بسیار پسندیده رحمتی که مسلمان در قبال مسلمان به عنوان رسالت، احساس مسئولیت و دِیْن نماید.

امام جمعه اهل سنت شهر اَهِل استان فارس اظهار کرد: اسلام نه تنها به مسلمان بلکه به غیر مسلمان هم نگاهی رحمانی دارد، آنجا که می فرماید: «وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلَّا رَحْمَهً لِلْعالَمِینَ» (و ما تو را جز رحمتى براى جهانیان نفرستادیم)؛ پس، رسالت ما معطوف به اسلام نخواهد بود بلکه بنابر نص آیه شریفه قرآن، رسالتی است جهانی و ابراز همدردی با ملل دنیا به ویژه در اتفاقات اسفناک کشور دوست و برادر لبنان، خط مقدم جنگ در قبال تهاجمات اسرائیل غاصب خواهد بود.

شیخ صمدی تصریح کرد: اینجانب به نمایندگی از مردم اهل سنت شهرستان لامرد در جهت ابراز همدردی با ملت و دولتمردان آن کشور حمایت خویش را اعلام نموده و آن مصیبت بزرگ را به جامعه جهانی تسلیت عرض می کنم.

فهرست