طي بيانيه اي اعلام شد؛
ابراز همدردی علمای شاخص اهل سنت خراسان شمالی با مردم شریف لبنان
ائمه جمعه و جماعات، مدیران و مدرسین مدارس علمیه اهل سنت خراسان شمالی ضمن صدور بیانیه ای حادثه تلخ اخیر در كشور لبنان را تسليت گفته و از همه اقوام و طوايف اين كشور خواستند ضمن حفظ وحدت و يكپارچگي مسوولين كشور را براي عبور از بحران ايجاد شده ياري دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، در این بیانیه آمده است:

با کمال تأسف خبر انفجاری که در بندر بیروت به وقوع پیوست و موجب زخمی شدن هزاران نفر از برادران و خواهران ما در کشور لبنان گردید، موجب تأثر و غم اندوه مردم ولایتمدار ایران اسلامی به خصوص جامعه اهل سنت خراسان شمالی گردید.

ما از مردم عزیز شیعه و سنی لبنان خواستاریم ضمن حفظ و گسترش وحدت و یکپارگی اسلامی از تجمعات و شورش علیه مسئولین آن کشور بپرهیزند و راه مقاومت در مقابل غده سرطانی اسرائیل را ادامه دهند و در مقابل دشمنان همچون کوه بایستند و بیش از پیش پشتیبان و حامی جریان مقاومت باشند.

ما علمای اهل تسنن خراسان شمالی ضمن ابراز همدردی با مردم و مسوولین به ویژه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، برای آسیب دیدگان از این حادثه دردناک شفای عاجل و دیگر برادران و خواهرانمان که جان خود را در این حادثه از دست داده اند از درگاه خداوند متعال علو درجات را آرزومندیم و به آنها این نوید را می دهیم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته حامی و پشتیبان مردم این کشور خواهد بود و از آنها حمایت همه جانبه در مقابل سختی ها و دشمنان خواهد نمود.

ائمه جمعه، جماعت، مدیران و مدرسین حوزه های علمیه اهل تسنن خراسان شمالی

فهرست