شناسه خبر: 1156

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1156

امام جمعه مسجد جامع شهر موچش:
اتحاد بزرگترین راه مقابله با دشمنان است
امام جمعه مسجد جامع شهر موچش گفت: اتحاد و دوری از تفرقه بزرگترین راه مقابله با دشمنان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، از کردستان علی فروتن در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع شهر موچش اظهار کرد: نزدیک ماه مبارک شعبان هستیم ماه بزرگی که ماه عبادت، احسان و صدقه است.
وی با بیان اینکه برکت و ثواب عبادت در این ماه چند برابر است، خاطرنشان کرد: روزه گرفتن در روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه ماه مبارک شعبان مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان است.
وی با بیان اینکه باید به هر انسانی که دچار مشکلاتی از قبیل سیل و یا زلزله و غیره شده کمک کنیم، افزود: پروردگار عالم می‌فرماید هر کسی یک نفر را نجات بدهد انگار تمام جهان را نجات داده است و در آیه‌ای دیگر از قرآن می‌فرماید هر کسی کار خیری را انجام بدهد در سختی روز قیامت در امان خواهد بود.
امام جمعه مسجد جامع شهر موچش اظهار کرد: این وظیفه همه ماست که به مردم سیلزده در استان‌های لرستان، خوزستان و سایر شهرهای سیل زده کشور کمک کنیم.
ماموستا فروتن افزود: کردها شجاع هستند، بخصوص در سخاوت و در میدان جنگ مقابل دشمن حتی در زمان مغول که به ایران و سوریه حمله کردند تنها قومی که آنها را شکست داد فقط قوم کرد بودند و حتی در سوریه هم کردها مغول‌ها را شکست دادند.
وی خاطرنشان کرد: خدواند در قرآن می‌فرماید هر کسی در حق دیگران خوبی انجام دهد خدا ۱۰ برابر به او کمک می‌کند.
امام جمعه مسجد جامع شهر موچش افزود: خداوند در آیه ۱۸ سوره مبارک آل عمران می‌فرماید خداوند را هیچ شریکی نیست، خداوند بزرگی که تمام جهان و موجودات را به قسط آفریده و هر چیزی را در جای خودش گذاشته است.
ماموستا فروتن از پیغمبر اسلام(ص) سرمشق و الگوی همه مسلمانان است، خاطرنشان کرد: در اهل بیت هیچ وقت اختلافی نیست و خدا می‌فرماید قرآن کتابی است که تمام آیاتش روشن است.
وی افزود: خداوند در سوره مبارکه انعام که از سوره‌های مکی است می‌فرماید ملائکه همانطور در صف منظم هستند مسلمانان شما هم در صف نماز منظم باشید.
امام جمعه مسجد جامع شهر موچش افزود: قرآن کریم مسلمان را به وحدت اسلامی تاکید و بهترین راه مقابله با دشمنان را اتحاد و دوری از تفرقه می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست