شناسه خبر: 6867

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6867

اتحاد مهم‌ترین اصل در تحقق اهداف امت اسلام است
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار با بیان اینکه اتحاد مهم‌ترین اصل در تحقق اهداف امت اسلام است، گفت: امروز وظیفه امت اسلام این است که با اتحاد و همدلی و یکپارچگی برای تحقق اهداف مردم فلسطین تلاش کنند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا لقمان محمدیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بیجار، به موضوع قداست بیت‌المقدس و اهمیت و جایگاه آن نزد مسلمانان جهان پرداخت و اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم افرادی را که اقدام به ساخت مساجد در روی زمین می‌کنند ستوده است.
وی اضافه کرد: خدا در معرفی این افراد درقرآن کریم می‌فرماید آنها کسانی هستند که ایمان به خدا و روز قیامت دارند و اقامه کننده نماز و ادا کنندگان زکات هستند و در مسیر ایمان و ساخت مسجد هیچ ترسی در دل ندارند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار افزود: یکی از مساجدی که خداوند در قرآن کریم برای ما بیان نموده سرزمین مظلوم فلسطین و بیت‌المقدس است که محل عروج رسول اکرم بوده و خداوند در سوره مبارکه اسرا اهمیت و قداست آن را بیان کرده است.
وی در ادامه با اشاره به ساخت بیت‌المقدس به دست حضرت آدم و تاریخچه آن افزود: به راستی بیت‌المقدس در طول تاریخ میدان نجات و آزمایش پیامبران الهی و ایمان داران بوده است.
وی در ادامه افزود: یهودیان با جمعیت دو درصد کل جهان خود را برترین قوم و نژاد می‌دانند و در تمام دنیا و سازمان بین‌الملل پست‌های کلیدی را گرفته‌اند و از نظر علمی هم پیشرفت و نظر خود را بر جهان حاکم می‌کنند و خداوند پیامبر را از کینه و دشمنی یهود با اسلام و مسلمانان مطلع نموده ولی امروز چرا یهودیان سرزمین فلسطین را اشغال و تصرف نموده‌اند، به نظر می‌رسد چون آنها معتقداند که سرزمین بیت‌المقدس پاک است و معبد سلیمان در آنجاست و از نظر جغرافیایی و کشاورزی و معادن و خاک بهترین سرزمین دنیاست.
امام جمعه اهل سنت بیجار افزود: در روایت است که پیامبر فرموده کسی که زیارت بیت‌المقدس و بیت‌الحرام را انجام دهد خداوند تمام گناهان صغیره‌اش را می‌بخشد.
وی اذعان کرد: به حقیقت فلسطین سرزمین شهیدان و ابراهیم خلیل‌الله و عیسی روح‌الله و حضرت مریم است و مهد امامان و بزرگان دین همچون امام شافعی است.
وی گفت: امروز وظیفه امت اسلام این است که با اتحاد و همدلی و یکپارچگی برای تحقق اهداف مردم فلسطین تلاش کنند و همواره رهرو سرداران اسلام که بیت‌المقدس را آزاد کرده اند باشند و قبله اول مسلمانان را از اشغال صهیونیسم یهود آزاد کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار افزود: بعضی از عرب‌ها با یهودیان بیعت الرضوان بسته‌اند ولی امیدواریم امت اسلام و قوم کرد بار دیگر با توکل بر خدا و تبعیت از صلاح‌الدین ایوبی برای آزادی قدس و فلسطین اشغالی تلاش و مجاهدت کنند و به حقیقت وعده پیروزی مسلمانان نزدیک است.
وی اضافه کرد: مسلمانان باید هوشیار باشند که یهودیان از دشمنی با اسلام دست بر نمیدارند و حتی جوایز خود را به کسانی می‌دهند که ضد دین اسلام باشند و به قرآن و سنت پیامبر توهین کنند.
امام جمعه اهل سنت شهرستان بیجار اظهار داشت: همه مسلمانان متحد و یک دل و با شعار یکدلی و اخلاص بدون تظاهر و ریا نفرت و انزجار خود را اعلام کنند و همواره از آرمان‌های فلسطین و قدس شریف حمایت و پشتیبانی کنند.
ماموستا محمدیان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به ایام مبارک قدر و استفاده از برکات این شب‌ها گفت: استفاده از برکات شب‌های باقی‌مانده رمضان لازم است و این فرصت‌ها را باید غنیمت بشماریم که ثواب عبادت در این شب‌ها بیشتر از هزار ماه است و قول معتبر آن است که شب‌های فرد آخر ماه رمضان شب قدر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست