اتحاد و قدرت ایمان سلاح قدرتمند ایران در دفاع مقدس بود/قدرت امروز ایران از برکات دفاع مقدس است
نماینده مردم کردستان در خبرگان رهبری گفت: اتحاد و قدرت ایمان سلاح قدرتمند ایران در برابر دشمنان تا دندان مسلح در دفاع مقدس بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در همایش ائمه جمعه و جماعت و اعضای شورای افتاء استان با محور«نقش روحانیون در دفاع مقدس» که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: درجات شهدای میادین عزت، کرامت و شرف خاصتا شهدای ایران زمین و دوران دفاع مقدس در قرآن به بهترین شیوه بیان شده است.

وی تصریح کرد: مجلس علما مجلس انبای الهی است نقش علما در هر جامعه نقش انبیای الهی است.

امام جمعه سنندج افزود: یکی از اعجاز قرآن این است که هر وقت آیات آن را تلاوت می کنیم احساس می‌کنی برای شرایط امروز نازل شده است.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: هر روز که برای کرامت دین و دفاع از ارزش‌های آن مبارزه ای صورت گرفته به حقیقت آن روز مبارک است.

وی با بیان اینکه دشمنان در هشت سال جنگ تحمیلی با تمام توان به مقابله با انقلاب نوپای ما آمدند، گفت: صدام با یاری ۳۷ کشور دنیا و استفاده از بروزترین تسلیحات به مبارزه با ملتی آمد که تازه انقلاب کرده بودند و در زمینه تسلیحاتی جنگی کمترین امکاناتی نداشتیم.

وی اظهار کرد: همه سلاح ما در برابر این دشمن تا دندان مسلح نیروی ایمان و وحدت و عزم رسخ بود که ملت را به فرمان امام راحل به میدان مبارزه با دشمنان کشاند.

وی افزود: ملت ایران به برکت همین نیروی ایمان و ایثار و از خودگذشتگی نه تنها یک وجب از خاک کشور را در طول هشت سال جنگ تحمیلی به دشمنان ندادند بلکه توانستند ابهت دو قدرت شرق و غرب را بشکنند.

وی گفت: مردم ایران در برابر ۸ سال جنگ تحمیلی و بیش از ۳۷ سال جنگ اقتصادی دشمنان ایستادگی کردند و امروز هم همچون روزهای اول انقلاب در راه دفاع از این نظام الهی و ارزش‌های آن محکم و پر اراده ایستاده اند و ذره ای از اراده ای که به نظام داشته اند کاسته نشده است.

وی خدمت به مردم را رسالت اصلی مسئولان دانست و گفت: مسئولان نظام باید با تبعیت از راه شهدا و خدمت صادقانه به مردم زمینه عبور از مشکلات اقتصادی را فراهم سازند.

وی با بیان اینکه زنده نگهداشت یاد و خاطر شهدا کمتر از شهادت نیست، اضافه کرد: خانواده شهدا به عنوان صاحبان اصلی انقلاب بزرگترین سرمایه این مرز و بوم هستند باید قدر آنان را بیش از پیش بدانیم.

وی اضافه کرد: دشمنان ایران اسلامی برای خود محاسبه کرده بودند که با توجه به نوپا بودن انقلاب اسلامی به راحتی مغلوب خواهد شد آنها در محاسبات خود قدرت ایمان، اتحاد و کمک غیبی خداوند به این ملت را نادیده گرفته بودند.

وی اظهار داشت: در حقیقت دوران دفاع مقدس ایستادگی مدافعین ارزش های دینی پیامی به دنیا داد که به عنوان بزرگترین دفاع در تاریخ به ثبت رسید.

وی با بیان اینکه ایران به برکت دفاع مقدس به قدرت بزرگ در دنیا تبدیل شود، گفت: امروز جهان اسلام باید بیدار و متحد شوند تا دشمنان این دین را به خاک بکاشنیم.

انتهای پیام

فهرست