شناسه خبر: 58731

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=58731

نماینده ولی فقیه در استان کردستان
اثربخشی مضاعف در فعالیت‌های قرآنی مد نظر قرار گیرد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: اثربخشی مضاعف در تدوین و اجرای فعالیت‌های قرآنی به صورت ویژه مد نظر شورای عالی قرآن استان قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه شورای عالی قرآن، بر ضرورت استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و فضای مجازی برای انعکاس برنامه‌های ایام ماه مبارک رمضان تاکید کرد و اظهار داشت: شورای قرآنی می‌تواند با همکاری برخی نهادها، محتوای قرآنی تهیه و مردم را به حضور در منازل تشویق کند.

وی گفت: تولیدات به روز و متناسب با نیاز مردم باید در اولویت شورای قرآنی قرار گیرد و با کمک صداوسیما  در این شرایط کرونایی تنوع کاری به شکل‌های مختلف از جمله قرائت و تلاوت و ساخت کلیپ‌های زیبا قرآنی را در فضای مجازی و رسانه‌ها نشر دهد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان این که باید از فرصت پیش‌آمده برای کسب یک مهارت معنوی بهره گرفت، خاطرنشان کرد: باید در این ماه رمضان در خلوت و به تنهایی هم این اتصال معنوی را ایجاد کرده و ارتباط خود را با خداوند دوچندان کنیم.

وی گفت: هدف از تشکیل این جلسه، زمینه‌‌سازی برای هماهنگی و اثربخشی مضاعف فعالیت‌های قرآنی در این شرایط و روزهای کرونایی حاکم برکشور و منطقه  است.

وی گفت: صدا و سیما و رسانه‌ها در این روزهای کرونایی می‌توانند برنامه‌های مختلف و متنوعی در جهت توسعه آموزش‌های تخصصی قرآنی به کمک قاریان و مجریان  تهیه کرده و ورود جدی به تولید و انعکاس برنامه‌های قرآنی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: شورای عالی قرآن باید با کمک صداوسیما و دیگر رسانه‌ها، هنر تلاوت را که متأثر از فضای ماه مبارک رمضان باشد را در دستور کار قرار داده و با راه‌اندازی پویش‌های مردمی در جهت کمک‌رسانی تغذیه‌ای برای محرومین از خود مردم، گام بردارد.

فهرست