معاون دامپزشکی شهرستان کامیاران:
اجازه ورود گوشت آلوده به چرخه مصرف مردم را نمی‌دهیم
معاون دامپزشکی شهرستان کامیاران با اشاره بر نظارت ویژه دامپزشکی بر ورود و عرضه گوشت در این شهرستان، گفت:‌ اجازه ورود گوشت آلوده به چرخه مصرف مردم را نمی‌دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، پیراکند در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در کامیاران اظهار کرد: خط مقدم حفظ سلامت مردم حوزه دامپزشکی است، زیرا نظارت برعرضه مستقیم دام و طیور برعهده دامپزشکی است.

وی گفت: دو نوع بیماری در دام وجود دارد که یک نوع آن مخصوص دام و نوع دیگر در بین انسان و دام مشترک است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه توسعه صنعت دام‌پروری و تبدیل شدن به قطب تولید گوشت در کشور، افزود: استان کردستان یکی ازاستان‌هایی است که واکسیناسیون دام را به صورت رایگان انجام می‌دهد و همین مسئله موجب شده صنعت دام‌پروری استان در برابر بیماری‌های مختلف کمترین خسارت را ببیند.

وی عنوان کرد: دامپزشکی علاوه برنظارت بر دام‌های زنده برتمام مکان‌های عرضه دام و طیور مانند قصابی‌ها و کشتارگاه‌ها نظارت و اجازه ورود گوشت ناسالم به چرخه مصرف مردم را نمی‌دهد.

پیراکند در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات نمازگزاران اظهار کرد: از مردم انتظار داریم در صورت مشاهده توزیع گوشت مشکوک مراتب را در کوتاه‌ترین زمان به دامپزشکی اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی کنیم.

فهرست