مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
اجرای برنامه‌های دهه کرامت در ۱۲ هزار مسجد/ عضویت ۲٫۱ میلیون نفر در کانون‌های مساجد کشور
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار مسجد همزمان در کشور برنامه دهه کرامت را برگزار خواهند کرد، عنوان داشت: 2 هزار جشن‌ زیر سایه خورشید در کشور ما و کشورهای عراق و آذربایجان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک دهه کرامت، اظهار کرد: خدمت کریمانه و مهربانی به رسم اهل بیت شعار شورای دهه کرامت در کشور است.
وی خاطرنشان کرد: ۳۴ دستگاه فرهنگی در مجموع شورای دهه کرامت را تشکیل و همنوایی در حوزه فعالیت‌ها این دهه را ایجاد می‌کنند.

برگزاری ۲ هزار جشن‌ زیر سایه خورشید
وی با بیان اینکه بیش از ۱۲ هزار مسجد همزمان در کشور برنامه دهه کرامت را برگزار خواهند کرد، عنوان داشت: ۲ هزار جشن‌ زیر سایه خورشید در کشور ما و کشورهای عراق و آذربایجان اجرا می‌شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: در شب میلاد امام رضا ۱۷ مهمان خارجی خواهیم داشت و استان کردستان نیز در بخش آواها و نواها در این مراسم شرکت دارند.
وی از دف به عنوان آوای معنوی نام برد و گفت: انسان با شنیدن آوای دف از عالم دنیا دل می‌کند و ارتباط خود را با خداوند برقرار می‌کند.
ارزانی با بیان اینکه سفیران کریمه در قالب خادمان امام رضا و حرم معصومه به استان‌های کشور و سایر کشورها اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: چاپ فصلنامه دهه کرامت در زمینه شخصیت و رفتارهای امام رضا و کاروان کرامت که در استان‌های مختلف حضور پیدا می‌کنند از دیگر برنامه‌های دهه کرامت در کشور به شمار می‌روند.
وی با تاکید براینکه در خراسان رضوی، قم، تهران و فارس هر ساله به صورت ویژه برنامه‌های دهه کرامت برگزار می‌شود، عنوان کرد: در راستای توسعه هرچه بیشتر این مهم امسال به استان لرستان هم رفتیم تا بتوانیم خدمت کریمانه داشته باشیم.

رونمایی از سند تحول کانون‌های مساجد
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اذعان کرد: ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد ۲۶ سال است که فعالیت می‌کند و هفته آینده سند تحول آن را رونمایی می‌کنیم که افق آن ۱۴۱۴ است.
ارزانی اذعان داشت: ارتباط با فضای مجازی، توجه به بانوان، توجه به هنر متعالی مسجدی و فعالیت‌های مسجدی از شاخص‌های ذکر شده در سند تحول است.
وی با اشاره به عضویت ۲ میلیون نفر در کانون های مساجد سطح کشور گفت: روزه اولی ها در ماه رمضان امسال در کانون‌های مساجد حضور پیدا می‌کنند و برنامه‌های مختلفی برای آنها اجرا می‌شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر چه ۷۱ برنامه در حوزه قرآن و عترت پیش بینی شده است اما همواره به دنبال کیفی‌سازی فعالیت ها هستیم و سعی ما ارتقای کیفیت برنامه‌ها به جای کمیت است.
ارزانی همچنین به فعالیت ۲۵ هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در استان اشاره کرد و گفت: ۲۳ هزار کانون در حال حاضر با عضویت ۲ میلیون ۱۰۰ هزارنفر در سامانه ثبت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست