شناسه خبر: 83570

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=83570

مدير مؤسسه قرآنی «تعليم ذكرالحكيم» سنندج:
اجرای طرح آموزش مجازی تفسیر قرآن در کردستان
مدير مؤسسه قرآنی «تعليم ذكرالحكيم» سنندج گفت: طرح آموزش مجازی تفسیر قرآن کریم به زبان کُردی به صورت روزانه در کردستان در حال اجرا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علومی دینی اهل سنت از کردستان، سیدعباس حسینی اظهار کرد: در ایام کرونا در راستای جلوگیری از شیوع این ویروس کلاس‌های حضور مؤسسه قرآنی نیز کم‌رنگ شده است.

وی تصریح کرد:  در این راستا اقدام به برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌های قرآنی به صورت مجازی کرده ایم.

وی افزود:طرح آموزش مجازی تفسیر قرآن کریم به زبان کُردی در این مؤسسه به صورت روزانه اجرا می‌شود که خوشبختانه مخاطبان این مؤسسه قرآنی از این برنامه قرآنی استقبال چشمگیری داشته‌اند.

حسینی با اشاره به چگونگی اجرای این طرح قرآنی افزود: در این راستا هر روز یک صفحه از قرآن کریم تلاوت و در ادامه با زبان کُردی آیات قرآن تلاوت شده، ترجمه و تفسیر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه کار تلاوت، ترجمه و تفسیر این طرح توسط استاد سید عباس حسینی برای اولین بار در استان اجرا خواهد شد، یادآور شد: علاقه‌مندان برای حضور در این کلاس مجازی قرآنی می‌توانند به آدرس talimozekrelhakim@ مراجعه کنند و شرکت برای عموم در این دوره آزاد است.

وی در ادامه با بیان اینکه مؤسسه قرآنی «تعلیم ذکرالحکیم» از اواخر سال ۹۱ با مجوز اداره تبلیغات اسلامی استان کردستان فعالیت خود را آغاز و در سال ۹۲ به صورت رسمی فعالیت خود را در سطح شهرستان سنندج آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: در این مؤسسه قرآنی کلاس‌های قرآن در چهار زمینه اصلی از جمله قرائت قرآن در هشت سطح، حفظ در چهار سطح، مفاهیم چهار سطح و تفسیر پنج سطح برگزار می‌شود.

حسینی بیان کرد: در این مؤسسه سعی شده که از اساتید برتر قرآنی استان استفاده شود و در‌خصوص کار حفظ نیز دو مربی آقا و خانم از مربیان برتر قرآنی استان کلاس‌های حفظ کل را برگزار می‌کنند.

وی گفت: این مؤسسه با هدف اشاعه و نشر فرهنگ و اخلاق قرآنی و ارزش‌های اسلامی درسطح جامعه، ارتقای سطح سواد قرآنی آحاد جامعه و زمینه‌سازی جهت آشنایی و انس با مفاهیم و آموزه‌های غنی قرآن کریم فعالیت خود را در استان آغاز کرده است.

فهرست