شناسه خبر: 64377

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=64377

امام جمعه اهل سنت اسديه در دیدار با مسئولین قضایی شهرستان درمیان:
اجرای عدالت در جامعه باعث رضایت مردم خواهد شد
مولوي سيد احمد عبداللهي گفت: اگر در جامعه ای عدالت قائم باشد، مردم آن جامعه راضی خواهند بود و اجرای عدالت ضامن بقای نظام حکومتی می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، به مناسبت هفته قوه قضائیه، رئیس، دادستان و جمعی از پرسنل دادگستری شهرستان درمیان با امام جمعه اهل سنت اسدیه خراسان جنوبی دیدار و گفت و گو کردند.

مولوی عبداللهی در این دیدار ضمن تبریک  هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و همراهان، اظهار داشت: وظیفه دستگاه قضا در جامعه بسیار مهم و در تمام شئون زندگی مردم تاثیرگذار است. احقاق حقوق مردم و تامین امنیت در جامعه و رسیدگی به مشکلات افراد می تواند جزء وظایف دستگاه قضا باشد.

ایشان دستگاه قضا را پناهگاه مظلومین برای اجرای عدالت دانسته و افزود: در یک کلام می توان گفت قوه قضاییه پناهگاه افراد مظلوم که نیاز به دادرسی دارند، می باشد. اما مهم ترین هدف دستگاه قضا نهادینه کردن عدالت در جامعه است و خداوند در قرآن فلسفه بعثت پیامبران را اقامه عدل بیان فرموده است، چنانچه در سوره حدید می فرماید: «لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیزَانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْط».

اگر در جامعه ای عدالت قائم باشد، مردم آن جامعه راضی خواهند بود و اجرای عدالت ضامن بقای نظام حکومتی می گردد.

امام جمعه اهل سنت اسدیه برخورد عادلانه و بدون تبعیض در قوه قضاییه را امیدوار کننده دانست و بیان داشت: مردم وقتی مشاهده می کنند که دستگاه قضا برخورد با مفسدان اقتصادی را در سرلوحه کار خود قرار داده و با جدیت با فساد مبارزه می کند، مایه دلگرمی و امیدواری افراد جامعه می شود، چنانچه شاهدیم که این برخورد شامل افرادی که در درون قوه قضاییه سمت مهمی داشتند، می شود.

مولوی عبداللهی در ادامه راه اندازی واحد‌های تولیدی تعطیل شده را از دیگر اقدامات خوب دستگاه قضا تشریح کرد و ابراز داشت: مطلب دیگری که در مردم ایجاد امیدواری نموده احقاق حق کارگران در واحد‌های تولیدی و راه اندازی مراکز صنعتی و تولیدی تعطیل شده می باشد که نسبت به پیشرفت چرخه تولید قدم مهمی به شمار می رود.

ایشان در ادامه گفت: قاطعیت دستگاه قضا در برخورد با مفاسد در زمان تصدی آیت الله رئیسی و رسیدگی به مشکلات جامعه، قابل تقدیر است.

مولوی عبداللهی در پایان ضمن اشاره به برخی آسیب ها، برخورد ویژه دستگاه قضا را خواستار شد و گفت: طلاق، مواد مخدر و سرقت از جمله مواردی است که قوه قضاییه باید نگاه ویژه ای به آنان داشته باشد تا به حداقل برسد.

آقای صلح دوست رئیس دادگستری و آقای خزایی دادستان شهرستان درمیان در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر از همکاری امام جمعه اهل سنت اسدیه با دستگاه قضا، گزارشی از پرونده های قضایی شهرستان درمیان ارائه نمودند.

فهرست