عالم اهل سنت خراسان:
احادیث و روایات اهل سنت مملو از عشق و ارادت به اهل بیت پیامبر به ویژه علی بن موسی الرضا(ع) است
مولوی عليرضا یعقوبی گفت: بزرگان اهل سنت به ویژه بزرگان و علمای اهل سنت خراسان در مناسبت های گوناگون به زیارت قبور امام هشتم می رفتند و از ایشان استمداد می طلبیدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، مولوی علیرضا یعقوبی امام جماعت اهل سنت مسجد جامع روستای سمنگان در اختتامیه اولین گروه از پنجمین دوره اردوی فرهنگی، تربیتی راه رضوان ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت سراسر کشور که روز سه شنبه ۹۷/۶/۱۳ در محل اردوگاه مازندران در مشهد مقدس برگزار شد، با بیان اینکه حدیث مشهور سلسله الذهب، جزو احادیث مشهور در کتب روایی اهل سنت می باشد، اظهار داشت: این حدیث مشهور که نشان دهنده سبک خاص روایی علی بن موسی الرضا(ع) می باشد و به اعتقاد محدثین اهل سنت از نوع احادیث ابنا و آبا می باشد، از معتبر ترین احادیث در کتب اهل سنت است.

وی افزود: درمیان اهل سنت، حدیث احسن حدیثی است که به وجود نازنین پیامبر(ص) نزدیک باشد، و آنچه در اعتقادیات اهل سنت است، هیچ کس‌نزدیک تر به پیامبر(ص) از اهل بیت نیست. در حدیث سلسله الذهب این موضوع کاملا رعایت شده است.

مولوی یعقوبی اظهار داشت: امام مالک و امام احمد، وقتی بحث سقه بودن مطرح می شود، بیان می دارند چنین حدیثی با این اسناد را اگر بر هر بیماری خوانده شود، شفا می یابد.

مولوی یعقوبی در بخش پایانی سخنان خود با تشریح یک بعد از ابعاد علمی امام‌رضا(ع) در منابع اهل سنت بیان داشت: صاحب اصول المهمه آورده است که اباصلت گفت، من عالم تر از علی بن موسی الرضا ندیدم و هر عالمی که ایشان را می دید بر این مهم شهادت می داد. حتی مامون نیز به این مهم اعتراف دارد و حاکم نیشابوری در روایتی به همین مضمون از علی بن موسی رضا(ع) دفاع کرده است و می گوید، من علی بن موسی الرضا را ثقه دیدم که فتوا در مسجد مقدس رسول(ع) صادر می کرد.

ایشان با بیان اینکه احادیث و روایات اهل سنت مملو از عشق و ارادت به اهل بیت پیامبر به ویژه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است، اظهار داشت: بزرگان اهل سنت به ویژه بزرگان و علمای اهل سنت خراسان در مناسبت های گوناگون به زیارت مرقد شریف و مطهر امام هشتم می رفتند و از ایشان استمداد می طلبیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست