شناسه خبر: 65119

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=65119

امام جمعه اهل سنت شیخ محله آستارا:
احترام به بزرگان رمز موفقیت جوانان است
حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا ببا اشاره به اهمیت احترام نسل جوان به بزرگان،اظهار داشت؛ اینکه جوان ما در جوانی مطیع دستورات دینی باشد یقینا وجه برتری و برگ برنده او خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان؛ حجت الاسلام حمید مومنی در خطبه‌ های نماز جمعه در مسجد جامع روستای شیخ محله نقش بندی از توابع شهرستان آستارا با حمد و ستایش خداونو متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با اشاره به اهمیت احترام نسل جوان به بزرگان،اظهار داشت؛ اینکه جوان ما در جوانی مطیع دستورات دینی باشد یقینا وجه برتری و برگ برنده او خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه احترام به بزرگان و ریش سفیدان برای همه واجب است، خاطر نشان کرد: گاهی اوقات متاسفانه مشاهده می شود که جوان ما به دلیل تاثیر پذیری بیش از حد از فضای مجاز حرف بزرگتر ها قبول نمی کنند و حتی تمایلی به مشورت با بزرگان در مسایل مختلف ندارد که یقینا آن جوان ضرر خواهد کرد  و جای تاسف دارد زیرا خود را از تجربه و دانش بزرگان محروم ساخته است.

حجت الاسلام حمید مومنی با اشاره به اهمیت عمر و جوانی انسان، اضافه کرد: عمر و جوانی انسان مانند آبی روانی است که می گذرد و این آب روان هرگز باز نخواهد گشت بنابراین به جوانان توصیه می کنم قدر این ایام را بدانند و آن را به تباهی تلف نکنند.

وی ضمن انتقاد از عدم استقبال جوانان از مساجد، گفت: در صدر اسلام جوانان بسیاری بودند که در سنین پایین در خدمت اسلام و رسول خدا (ص) بودند که خود حضرت محمد (ص) در سنین جوانی به دلیل صداقت و راستگویی به ایشان لقب محمد امین را دادند بنابراین جوانان ما باید سیره پیامبر(ص) را سرلوحه خود قرار دهند تا مسیر درست زندگی را طی کنند و از آسیب ها در امان بمانند.

وی با بیان اینکه انسان اگر احترام به بزرگان را رعایت کند مطمئنا پیروز خواهد بود، افزود: جوانی که قدر جوانی خود را می داند و برای  بزرگان به خصوص پدر و مادر خود احترام قایل است و در امور زندگی با آنان مشورت می کند و نظرشان را محترم می شمارد یقینا موفق خواهد بود.

فهرست