شناسه خبر: 122689

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=122689

اخبار نماز جمعه اهل سنت کرمانشاه
این هفته نیز نماز جمعه اهل سنت در نقاط مختلف استان با حضور مردم مومن استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کرمانشاه ، این هفته نیز نماز جمعه اهل سنت در نقاط مختلف استان با حضور مردم مومن استان برگزار شد. خلاصه ای از بیانات ائمه جمعه اهل سنت استان به شرح زیر است:

ماموستا مرادی ، امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه : کشتار ۱۷ شهریور پایه گذار انقلاب اسلامی بود

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه با اشاره به وقایع ۱۷ شهریور سال ۵۷ ، آن را پایه‌گذار انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: این روز و رویدادهای آن باعث شد که راه مخالفین و مبارزین برای همیشه از حکومت ستم شاهی جدا شود و امکان هرگونه آشتی میان حاکمیت و مردم از بین برود.
ماموستا عبدالرحمن مرادی افزود: حمایتهای بعدی آمریکا از شاه،سیاست دوگانه این کشور در قبال ایران را که با تبلیغات سیاسی و فشار بر شاه برای گسترش فضای باز سیاسی به کلی منافات داشت را نشان داد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به معاملات حرام در اسلام اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: ربا، احتکار، قسم ناحق خوردن، کم فروشی و گرانفروشی و فروش اشیای مسروقه یا غصب شده از جمله این معاملات هستند که از میان آن ربا از گناهان کبیره بوده که در قرآن از آن به عنوان جنگ با خدا یاد شده است.
احتکار موضوع دیگری بود که این خطیب اهل سنت جمعه ضمن نکوهش آن گفت: این مورد نیز از آن دسته معاملاتی است که پیامبر از آن به عنوان یک معامله نابودکننده یاد نموده و مسلمین را از انجام آن برحذر داشته است.

ماموستا محمدی ، امام جمعه اهل سنت شهرستان روانسر : ضرورت حفظ حدودات و تأکیدات اسلام

امام جمعه روانسر در خطبه های نماز جمعه این هفته، با ضروری خواندن حفظ حدودات و تاکیدات دین مبین اسلام گفت: ما باید از حدودات شرعی و دینی که از جانب خداوند متعال هستند محافظت نماییم تا خداوند نیز ما را محافظت کند.
ماموستا سید محمد محمدی افزود: یکی از حدوداتی که باید حفظ شود نماز به ویژه نماز صبح و عشا است که به استناد سخن‌پیامبر ادای این دو نماز بر منافقین بسیار سخت و سنگین است.
وی با اشاره به اینکه تمام اعضای بدن نیاز به محافظت دارند تا به گناه آلوده نشوند،تصریح کرد:برای رسیدن به این مهم می بایست در تمامی حالات خداوند را در نظر داشته باشیم و از او طلب حفاظت و هدایت نماییم. ماموستا محمدی ضمن تاکید مجدد بر انجام هر چه سریع‌تر واکسیناسیون علیه بیماری کرونا توسط مردم، از تمدید مهلت ثبت نام مدارس علوم دینی اهل سنت تا پایان شهریور ماه سال جاری خبر داد.

ماموستا عزیزی ، امام جمعه اهل سنت شهر شاهو : مردم برای شفای بیماران دعا کنند.

امام جمعه شهر شاهو در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه مردم می‌بایست شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند از آنان خواست برای شفای هر چه سریع‌تر بیماران دعا کنند.
ماموستا ملا هادی عزیزی دعا را مغز عبادت دانست و افزود: مردم در این ایام بیشتر از روزهای دیگر دعا کنند تا این بیماری منحوس هر چه سریعتر از بین رفته و بیماران شفا یابند.
وی در ادامه به مباحثی در خصوص قضا و قدر و مبانی دعا در اسلام پرداخت و در پایان سخنان خود ضمن دعوت همگان به رعایت نکات بهداشتی، از مردم خواست از اجتماع غیرضروری بپرهیزند.

فهرست