عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خبر داد
اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان برای کمک به معیشت روحانیون و مدارس علوم دینی اهل سنت کشور
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از اختصاص 130 میلیارد تومان اعتبار در قالب ردیف بودجه‌ای 109503 در بودجه 98 برای کمک به معیشت روحانیون و مدارس علوم دینی اهل سنت کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، سید مهدی فرشادان با اشاره به مشکلات اقتصادی امروز در کشور و لزوم توجه به اقشار مختلف، اظهار کرد: جامعه روحانیون اهل سنت به لحاظ اقتصادی مشکلات زیادی دارند که لزوم توجه به آنها همواره از دغدغه‌های نمایندگان در استان و سایر استان‌های سنی‌نشین بوده است.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس اضافه کرد: با رایزنی‌ها و تلاش‌های صورت گرفته ردیف بودجه مشخصی با عنوان کمک به معیشت روحانیون و مدارس علوم دینی اهل سنت در بودجه ۹۸ درنظر گرفته شده است که میان استان‌های اهل سنت‌نشین کشور توزیع خواهد شد.

به گفته وی، در قالب ردیف بودجه‌ای ۱۰۹۵۰۳ با عنوان «کمک به معیشت روحانیون و مدارس علوم دینی اهل سنت»  ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار به استان‌های اهل سنت اختصاص و در بین آنها توزیع می‌شود تا کمک به معیشت علمای اهل سنت آنها باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال‌جاری که پیش‌بینی‌ شده سال سختی را داشته باشیم اختصاص این اعتبار بتواند تا حدودی به معیشت روحانیون و همچنین توسعه مدارس علوم دینی اهل سنت کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست