امام جمعه موقت سقز:
اداره صنعت، معدن و تجارت کنترل جدی‌تری بر بازار داشته باشند/ برخورد قاطع با بانیان تنش‌ها در بازار
امام جمعه موقت سقز گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت به همراه مجمع امور صنفی باید کنترل جدی‌تری بر بازار داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، ماموستا ملا انور آدمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سقز اظهار کرد: ما مخالف شادی مردم نیستیم، اما از ترقه و آتش‌بازی در چهارشنبه سوری آخر سال باید دوری کنیم.

وی تصریح کرد: تجربه به ما نشان داده است که عده زیادی از جوانان ما در این راه اعضای بدن خود را از دست داده وگاهاً موجب از بین رفتن آنها شده است.

امام جمعه موقت شهرستان سقز در ادامه به گرانی‌های موجود در بازار  اشاره کرد و گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت به همراه مجمع امور صنفی باید کنترل جدی‌تری بر بازار داشته باشند.

وی تصریح کرد: کسانی که در گرانی‌ها دست دارند باید شناسایی و به مراجع قانونی معرفی شوند و اجازه سوء استفاده به هیچ کس داده نشود.

ماموستا آدمی با اشاره به اینکه امروز وضعیت اقتصادی مردم به شدت دچار مشکل شده و با سختی مواجه هستند، گفت: از مسوولان شهرستان به ویژه از فرمانداری انتظار داریم با اتخاذ تمهیدات لازم در این راستا اقدامات اساسی انجام دهند.

وی ادامه داد: همه به این مسئله واقف هستند که بخشی اصلی دلایل گرانی‌های اخیر تحریم‌های اقتصادی دشمنان است اما باید هوشیارانه با این مسئله برخورد و با شناسایی اخلاگران و برخورد قاطع و طبق قانون با آنها با این روند مقابل کرد.

امام جمعه موقت سقز گفت : متاسفانه در شهر سقز افرادی هستند که خارج از شهرستان اقدام به تکدی‌گری می‌کنند، مسوولان برای برخورد با گدانماها تدبیری بیندیشند.

ماموستا آدمی افزود: افرادی امروز برای سوء استفاده از احساسات مردم با استفاده از کودکانشان اقدام به تکدی‌گری می‌کنند که این مسئله به نوعی منافی فرهنگ و ارزش‌های است که باید در راستای مقابله با آنها تصمیمات جدی اتخاذ شود.

به گفته وی، ریشه‌یابی این آسیب و تلاش برای رفع آن نیازمند یک کار اساسی است، افراد نیازمند اگر در بین اینها وجود دارد باید مورد حمایت نهادهای حمایتی قرار بگیرد و با افراد سودجو هم برخورد قاطع صورت بگیرد.

ماموستا آدمی در ادامه به پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: باید خانواده‌ها فرزندان خود را با عواقب ترقه‌بازی و آتش‌بازی که ممکن است برای آنان خطرآفرین باشد آشنا کنند و از آنان بخواهند در چهارشنبه آخر سال و نوروز از وسایل استاندارد برای شادی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: عده‌ای از طریق فروش وسایل ترقه‌بازی نان پیدا می کنند که ضد ارزش‌های بشری است چون اینگونه وسایل محترقه غیراستاندارد موجب رسیدن آسیب به جامعه می‌شود.

امام جمعه موقت سقز با بیان اینکه ایجاد مزاحمت برای مردم نشانه جشن و شادی نیست، گفت: ما کردها همیشه درخدت به مردم بوده‌ایم، نباید با ورود برخی ضد فرهنگ‌ها این ویژگی‌ها را خدشه‌دار کنیم.

وی در دامه با بیان اینکه در دین اسلام به صدقه و مهمانی اشاره شده است، گفت: از مردم می‌خواهیم در این سال جدید افراد بی‌بضاعت را فراموش نکنند و آنان را در شادی خود سهیم سازند.

ماموستا آدمی در پایان با تاکید بر اینکه نو شدن سال نشان از قدرت خداوند دارد، از عموم مردم مسلمان خواست در آستانه سال جدید برای پشت سر گذاشتن مشکلات دعا و عزم خود را برای نقش‌آفرینی در این مسیر در سال جدید جزم کنند.

فهرست