شناسه خبر: 126431

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=126431

ادامه اعتراضات بحرینی‌ها به سازش با رژیم صهیونیستی
منابع بحرینی یکشنبه شب از ادامه اعتراضات مردمی علیه عادی سازی روابط حکام این کشور با رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از ایرنا، جمعیت الوفاق بحرین در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: مردم شهرک السنابس در مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و افتتاح سفارت این رژیم در منامه تظاهرات کردند.

بنابر اعلام صفحه توییتری جمعیت الوفاق بحرین، معترضان در این تظاهرات خواستار آزادی فوری زندانیان سیاسی شدند.

جمعیت الوفاق افزوده است: رژیم بحرین قصد دارد شماری از شهروندان این کشور را به اتهام مخالفت با افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در بحرین بازداشت کند.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه، حیدر علی ناصر آل عبود از جزیره ستره و محمد هانی از شهرک رأس رمان را بازداشت کردند.

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اخیرا برای افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در منامه به بحرین سفر و با «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه این کشور دیدار کرد.

به دنبال سفر لاپید به بحرین، مردم این کشور با برگزاری تظاهرات مخالفت خود را با سازش و سفر این مقام صهیونیستی ابراز داشتند.

بحرینی‌ها با سردادن شعارهایی چون “هیهات من الذله”، “از خاک بحرین بیرون بروید”، “مرگ بر اسرائیل” و “نه به سفارت صهیونیست‌ها در بحرین اسلامی” بار دیگر مخالفت قاطع خود را با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.

افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در منامه با اعتراض شدید گروه‌های فلسطینی روبرو شده است، در همین راستا، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس به شدت سفر لاپید به بحرین را محکوم کرد و گفت که این سفر در یک کلمه “خیانت”، خلاصه می‌شود.

فهرست