امام جمعه گتان:
ادای فریضه حج بر هر مسلمانی که توانایی مالی و جانی دارد واجب است
امام جمعه گتان شهرستان جاسک در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:حج یکی از شعائر الهی و ادای آن بر هر مسلمانی که توانایی مالی و جانی دارد واجب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، امام جمعه گتان شهرستان جاسک در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:حج یکی از شعائر الهی و ادای آن بر هر مسلمانی که توانایی مالی و جانی دارد واجب است.

شیخ قادر بخش ملایی امام جمعه گتان در بخش نخست خطبه های نماز جمعه گتان با توجه به نزدیکی ایام حج در رابطه با اهمیت فریضه حج در اسلام با اشاره به  آیات شریفه ۹۶ و ۹۷  سوره مبارکه آل عمران گفت: خداوند متعال در قرآن می فرمایند: إِنَّ أَوَّلَ بَیْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِی بِبَکَّهَ مُبَارَکًا وَهُدًى لِّلْعَالَمِینَ * فِیهِ آیَاتٌ بَیِّنَاتٌ مَّقَامُ إِبْرَاهِیمَ * وَمَن دَخَلَهُ کَانَ آمِنًا * وَلِلَّهِ عَلَى النَّاسِ حِجُّ الْبَیْتِ مَنِ اسْتَطَاعَ إِلَیْهِ سَبِیلًا *وَمَن کَفَرَ فَإِنَّ اللَّهَ غَنِیٌّ عَنِ الْعَالَمِینَ .وی در ادامه در رابطه با اهمیت ،شرایط و مناسک حج برای نمازگزاران توضیحاتی ارایه کرد.

امام جمعه گتان شهرستان جاسک در خصوص برگزاری دوره های آموزشی پرورش میگو توسط کمیته امداد در روستاها توضیحاتی ارائه نمود.

شیخ ملایی برگزاری این دوره ها را برای اشتغال جوانان خصوصا افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند بسیار مفید دانست و از برگزار کنندگان این دوره ها تشکر و قدردانی کرد.

در بخش پایانی نماز جمعه از طرف دانشجویان گتان به رسم یادبود به اعضای شورای اسلامی،دهیارفعلی وسابق،امام جمعه ،معتمدین و خیرین محترم روستا لوح هایی اهدا شد و از تلاش های و زحمات آنها تقدیر و تشکر به عمل آورده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست