مولوی اسحاق مدنی:
ارادت اهل سنت به اهل بیت (ع) کمتر از شیعیان نیست/ شیعه و سنی در راهپیمایی اربعین مشارکت دارند
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اظهار کرد: همه اهل سنت این نظر را دارند که امام حسین‌(ع)، تنها شهید در طول تاریخ است که با شجاعت و جوانمردی در مقابل فرزندان خود به شهادت رسید و با ظلم و استعمار مبارزه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، مولوی اسحاق مدنی، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، در آستانه اربعین حسینی، پیرامون قیام عاشورا و جایگاه اهل بیت(ع) نزد اهل سنت اظهار داشت: همانگونه که شیعیان ارادت و احترام خاصی نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) دارند، اهل سنت هم به همان میزان برای خاندان پیامبر(ص) احترام قائل هستند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: اهل سنت پس از هر نماز بر نبی اکرم حضرت محمد(ص) و خاندان پاک و مطهر ایشان درود و صلوات می‌فرستند و در تمام کتب حدیث اهل سنت، تعریف و تمجید زیادی از اوصاف و فضائل اهل بیت (علیهم السلام) به میان آورده شده است.

این عالم اهل سنت در ادامه تاکید کرد: اهل سنت همگی به اتفاق این نظر را دارند که امام حسین‌(ع)، تنها شهید در طول تاریخ هستند که با شجاعت و جوانمردی مقابل فرزندان خود با دشمن میجنگد و ترسی به دل راه نمیدهد تا در مقابل ظلم و استعمار ایستادگی کند؛ اهل سنت همچنین در نقطه مقابل، این اعتقاد را دارند که هیچ حد و مرزی بر جنایات یزید نمی‌توان تعیین کرد.

مولوی مدنی با اشاره به نزدیک شدن به ایام راهپیمایی عظیم اربعین تصریح کرد: اهل سنت هم همانند شیعیان، همه ساله در مراسم اربعین حسینی شرکت می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست